SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Brexit problemem... Realu Madryt. Co dalej z Garethem Bale'm?

Brexit problemem... Realu Madryt. Co dalej z Garethem Bale'm?

24.06.2016, godz. 10:18
Gareth Bale
Gareth Bale szokuje przed finałem Ligi Mistrzów! foto: EAST NEWS

W wyniku referendum Wielka Brytania odłączy się od Unii Europejskiej, ale jak się okazuje Brexit to nie tylko problem polityczny i ekonomiczny, ale też... sportowy. Przynajmniej dla Realu Madryt, w którym występuje Walijczyk Gareth Bale. Za jakiś czas przestanie on być obywatelem UE, a w Hiszpanii obowiązuje limit rejestracji zawodników spoza Unii. W Madrycie jest on już jednak wyczerpany. Co zrobią "Królewscy"?

Dotychczas żadnego problemu nie było - Walijczyk Gareth Bale był formalnie obywatelem UE, dlatego nie dotyczyły go limity obowiązujące w lidze hiszpańskiej. Jednak odłączenie się Wielkiej Brytanii od Unii całkowicie zmienia postać rzeczy i może stanowić spory problem dla Realu Madryt.

Przypomnijmy - w jednym zespole La Liga może być zarejestrowanych maksymalnie trzech zawodników spoza Unii Europejskiej. "Królewscy" w pełni to wykorzystali, bo w ich barwach występuje już trzech takich piłkarzy. Są to Danilo, Casemiro (obaj Brazylia) oraz James Rodriguez (Kolumbia). Bale będzie więc czwartym, co może rodzić pewne problemy, bo prawdopodobnie szefowie Realu będą musieli się pożegnać z jednym z nich. Innym wyjściem jest też przyznanie obywatelstwa któremuś z wyżej wymienionych zawodników.

Na korzyść klubu działa jednak to, że wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE to nie jest kwestia dni czy miesięcy, a cały proces może potrwać nawet kilka lat. Dlatego też w Madrycie mają jeszcze sporo czasu, by przemyśleć, jak cały problem rozwiązać.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: