SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Były gwiazdor FC Barcelona powiązany z mafią narkotykową!

Były gwiazdor FC Barcelona powiązany z mafią narkotykową!

10.08.2017, godz. 13:44
Carles Puyol, Rafael Marquez i Ronaldinho w barwach FC Barcelona
Carles Puyol, Rafael Marquez i Ronaldinho w barwach FC Barcelona. foto: EAST NEWS

Przed laty Rafael Marquez był czołową postacią FC Barcelona, a nawet mimo 38 lat na karku wciąż gra w reprezentacji Meksyku i co więcej pełni rolę kapitana drużyny. Okazuje się jednak, że piłka to nie całe jego życie. Departament Skarbu USA poinformował, że utytułowany obrońca był... bardzo ważną postacią w mafii zajmującą się przemytem narkotyków!

Marquez znalazł się na liście dwudziestu dwóch osób ukaranych za związki z mafią narkotykową - taką informację opublikował w środę amerykański Departament Skarbu. Piłkarz miał współpracować z kartelem Raula Floresa Hernandeza, a zdaniem rządu USA pełnił w nim dość ważną rolę! Poza nim wśród oskarżonych znalazł się też znany meksykański piosenkarz Julio Cesar Alvarez. Grupa miała zajmować się przemytem narkotyków, a zaangażowane w nielegalną działalność poza wspomnianymi dwudziestoma dwoma osobami były łącznie czterdzieści trzy podmioty - w tym klub piłkarski i kasyno.

"Los Angeles Times" zdradził, że śledztwo w tej sprawie było prowadzone od lat. Ponadto zaznaczono, że majątek w USA wszystkich "jednostek" zamieszanych w sprawę został zamrożony. Z kolei meksykańscy dziennikarze twierdzą, że piłkarz miał zarabiać na dziewięciu firmach z przemytu narkotyków, a później prać te pieniądze.

Marquez to prawdziwa legenda piłki w Ameryce Środkowej. Przed laty był gwiazdą AS Monaco czy Barcelony, a szczególnie duże sukcesy osiągał właśnie z "Dumą Katalonii". Podczas swoich występów na Camp Nou wywalczył m.in. cztery mistrzostwa Hiszpanii czy dwie Ligi Mistrzów. W reprezentacji Meksyku zagrał łącznie sto czterdzieści dwa razy i strzelił w tych spotkaniach siedemnaście goli. Jako członek drużyny narodowej brał też udział w czterech finałach mistrzostw świata (2002, 2006, 2010, 2014).

Nikt nie chce Grzegorza Krychowiaka? Wymowna odpowiedź włoskiego giganta

Niespodziewany pomysł UEFA. Finał Ligi Mistrzów w... Nowym Jorku?

Ranking FIFA: Polska piątą drużyną świata! Wyprzedziliśmy mistrzów Europy

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: