SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cios dla Lionela Messiego. Zmarł odkrywca jego talentu

Cios dla Lionela Messiego. Zmarł odkrywca jego talentu

27.01.2017, godz. 20:12
Ernesto Vecchio, pierwszy trener Messiego
foto: Twitter

Lionel Messi nie najlepiej będzie wspominał końcówkę stycznia. W piątek 27 stycznia argentyński klub Newell's Old Boys podał, że zmarł Ernesto Vecchio. To pierwszy trener jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, a zarazem odkrywca jego talentu. Szkoleniowiec prowadził gwiazdora Barcelony do trzynastego roku życia.

Ernesto Vecchio zmarł w Rosario, w wieku sześćdziesięciu pięciu lat. Ciało pierwszego trenera Lionela Messiego zostało znalezione w czwartek w jego domu. Gwiazdor FC Barcelona darzył odkrywcę swojego talentu wielkim sentymentem. Nic dziwnego, skoro to dzięki niemu wypłynął na szerokie wody. Pod okiem Vecchio Messi rozwijał się do trzynastego roku życia. Później wypatrzyli go skauci "Dumy Katalonii" i od razu zaproponowali mu naukę w akademii Barcy.

- Moje oczy nie wierzyły w to, co widziały. To był mały chłopiec z wielkimi umiejętnościami - powiedział pierwszy trener argentyńskiej gwiazdy wielkiego formatu w jednym z ostatnich wywiadów. Messi bardzo ufał szkoleniowcowi. Przez ostatnie dwa lata powierzył mu pracę w fundacji "Leo Messi", gdzie Ernesto Vecchio opiekował się dziećmi i młodzieżą. Przez dwadzieścia osiem lat był trenerem w Newell's Old Boys i to właśnie ten klub poinformował na Twitterze o jego śmierci.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: