SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cristiano Ronaldo odpowiada na zarzuty i pokazuje... deklarację podatkową! [ZDJĘCIE]

Cristiano Ronaldo odpowiada na zarzuty i pokazuje... deklarację podatkową! [ZDJĘCIE]

09.12.2016, godz. 11:32
Mourinho i Ronaldo stracą fortunę?
foto: AP

W ostatnich dniach gruchnęła wieść, jakoby Cristiano Ronaldo miał ukrywać pieniądze przed hiszpańskim urzędem podatkowym. W ten sposób dołączyłby do innych piłkarzy grających w Hiszpanii, którzy unikali tamtejszego fiskusa, ale Portugalczyk postanowił odpowiedzieć na zarzuty. Reprezentująca go agencja opublikowała bowiem deklarację podatkową, z której wynika, że jego zagraniczny przychód wyniósł 203 miliony euro!

Niedawno portal niemiecki dziennik "Der Spiegel" opublikował sensacyjną informację, jakoby Ronaldo miał ukrywać pieniądze przed hiszpańskim urzędem skarbowym w tzw. "rajach podatkowych". Chodziło ponoć nawet o kwotę 150 milionów euro! Portugalczyk jednak mocno zirytował się tymi oskarżeniami i postanowił na nie odpowiedzieć. Choć nie osobiście.

Reprezentująca jego interesy agencja Gestifute opublikowała bowiem deklarację podatkową CR7, którą ten miał złożyć w hiszpańskim urzędzie podatkowym. Ma ona być dowodem na to, że Ronaldo wcale nie ukrywał pieniędzy przed fiskusem. Ponadto z dokumentu wynika, że 31 grudnia 2015 roku zagraniczny majątek Portugalczyka wynosił ponad 203 miliony euro! Dla porównania w Hiszpanii zgromadził 23,5 mln euro.

- Urząd ma wszelkie dane dotyczące majątku gracza. Piłkarz nie będzie udzielał już komentarzy w tej sprawie. Jak komunikowano w ostatnich dniach, zawodnik nigdy nie spóźniał się z obowiązkami podatkowymi od zarania zawodowej kariery, w każdym z krajów, w których rezydował i nie jest, i nigdy nie był zamieszany w problemy podatkowe z władzami żadnego państwa - można przeczytać w oświadczeniu agencji Gestifute.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: