SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cristiano Ronaldo OFICJALNIE przedłużył umowę z Realem. Zakończy karierę w Madrycie? [ZDJĘCIA]

Cristiano Ronaldo OFICJALNIE przedłużył umowę z Realem. Zakończy karierę w Madrycie? [ZDJĘCIA]

07.11.2016, godz. 15:20
Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Realem
foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo w blasku fleszy pojawił się w poniedziałek na Santiago Bernabeu, aby złożyć podpis pod umową wiążącą go z Realem Madryt do 30 czerwca 2021 roku. Jak zapowiedział chciałby skończyć karierę w barwach "Królewskich", ale dodał, że niczego nie można wykluczyć. Przez ten czas Portugalczyk zarobi fortunę, ponieważ prawie 8 milionów złotych miesięcznie.

Kilkanaście dni temu media na Półwyspie Iberyjskim informowały o tym, że Cristiano Ronaldo ma przedłużyć kontrakt z Realem Madryt. "Marca" podawała, że ma to nastąpić w ciągu kilku dni i nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku. W poniedziałkowe popołudnie wszystko stało się faktem i w blasku fleszy, reporterów i zaproszonych gości Portugalczyk złożył podpis. Lider "Królewskich" może liczyć również na sowite wynagrodzenie, ponieważ miesięcznie na jego konto będzie wpływało 7,8 mln złotych, co rocznie da mu pokaźną sumę w wysokości 94 mln zł. Jeśli nic szczególnego się nie wydarzy, to CR7 zostanie w stolicy Hiszpanii do końca kariery, ponieważ wówczas będzie miał 36 lat. Chyba, że zapragnie spróbować swoich sił w rozwijającej się MLS. - Nigdy nie znamy przyszłości. Chcę tu skończyć karierę, ale nie daję sobie określonego wieku. Jak mówiłem, mam nadzieję, że nie jest to ostatni kontrakt. Chcę tutaj grać przez wiele lat - powiedział Ronaldo.

Jak dodał przez ostatnie dwanaście miesięcy wydarzyło się bardzo dużo w jego karierze. - Wyjątkowy moment? Ostatni rok. Liga Mistrzów z Realem, mistrzostwo z Portugalią i nowy kontrakt. Nie wyobrażałem sobie takiego roku, to sen - mówił Ronaldo. Portugalczyk trafił do Realu z Manchesteru United w 2009 roku za rekordowe wówczas 94 miliony euro. Do tej pory w barwach 11-krotnego triumfatora Ligi Mistrzów rozegrał 361 meczów, w których strzelił 371 goli i zaliczył 119 asyst. Jeśli dalej będzie prezentował taką formę, to spokojnie powinien przekroczyć barierę 500 bramek.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: