SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cristiano Ronaldo OFICJALNIE przedłużył umowę z Realem. Zakończy karierę w Madrycie? [ZDJĘCIA]

Cristiano Ronaldo OFICJALNIE przedłużył umowę z Realem. Zakończy karierę w Madrycie? [ZDJĘCIA]

07.11.2016, godz. 15:20
Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Realem
foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo w blasku fleszy pojawił się w poniedziałek na Santiago Bernabeu, aby złożyć podpis pod umową wiążącą go z Realem Madryt do 30 czerwca 2021 roku. Jak zapowiedział chciałby skończyć karierę w barwach "Królewskich", ale dodał, że niczego nie można wykluczyć. Przez ten czas Portugalczyk zarobi fortunę, ponieważ prawie 8 milionów złotych miesięcznie.

Kilkanaście dni temu media na Półwyspie Iberyjskim informowały o tym, że Cristiano Ronaldo ma przedłużyć kontrakt z Realem Madryt. "Marca" podawała, że ma to nastąpić w ciągu kilku dni i nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku. W poniedziałkowe popołudnie wszystko stało się faktem i w blasku fleszy, reporterów i zaproszonych gości Portugalczyk złożył podpis. Lider "Królewskich" może liczyć również na sowite wynagrodzenie, ponieważ miesięcznie na jego konto będzie wpływało 7,8 mln złotych, co rocznie da mu pokaźną sumę w wysokości 94 mln zł. Jeśli nic szczególnego się nie wydarzy, to CR7 zostanie w stolicy Hiszpanii do końca kariery, ponieważ wówczas będzie miał 36 lat. Chyba, że zapragnie spróbować swoich sił w rozwijającej się MLS. - Nigdy nie znamy przyszłości. Chcę tu skończyć karierę, ale nie daję sobie określonego wieku. Jak mówiłem, mam nadzieję, że nie jest to ostatni kontrakt. Chcę tutaj grać przez wiele lat - powiedział Ronaldo.

Jak dodał przez ostatnie dwanaście miesięcy wydarzyło się bardzo dużo w jego karierze. - Wyjątkowy moment? Ostatni rok. Liga Mistrzów z Realem, mistrzostwo z Portugalią i nowy kontrakt. Nie wyobrażałem sobie takiego roku, to sen - mówił Ronaldo. Portugalczyk trafił do Realu z Manchesteru United w 2009 roku za rekordowe wówczas 94 miliony euro. Do tej pory w barwach 11-krotnego triumfatora Ligi Mistrzów rozegrał 361 meczów, w których strzelił 371 goli i zaliczył 119 asyst. Jeśli dalej będzie prezentował taką formę, to spokojnie powinien przekroczyć barierę 500 bramek.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: