SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cristiano Ronaldo pobił kolejny bramkowy rekord. Wraca wielki CR7?

Cristiano Ronaldo pobił kolejny bramkowy rekord. Wraca wielki CR7?

26.11.2016, godz. 19:54
Ronaldo pobił kolejne rekordy
foto: Eastnews

Cristiano Ronaldo w formie, bez formy, bije kolejne rekordy! Portugalczyk w sobotę dwukrotnie pokonał bramkarza Sportingu Gijon i stał się pierwszym piłkarzem w historii ligi hiszpańskiej, który w siedmiu kolejnych latach kalendarzowych przekroczył granicę 30 goli strzelonych w La Liga. A wszystko to w momencie, gdy przeżywa ponoć najgorszy okres w karierze.

Ronaldo w meczu ze Sportingiem Gijon wyraźnie ożył. Cofał się po piłkę, szukał sposobu na kombinacyjne rozwiązanie akcji, uderzał na bramkę - wyglądał zdecydowanie lepiej, niż choćby miesiąc temu, gdy regularnie notował "puste" przeloty. Na dodatek zanotował dublet i umocnił się na prowadzeniu w tabeli strzelców La Liga. Luis Suarez oraz Lionel Messi - a więc ci, którzy ponoć jesienią wyprzedzili Portugalczyka o lata świetlne - mają tych goli "ledwie" osiem.

Pobił też kolejne rekordy. Siódmy rok kalendarzowy z rzędu z przekroczoną granicą 30 goli strzelonych w La Liga. Szósty rok kalendarzowy z przekroczoną barierą 50 goli we wszystkich rozgrywkach. To nowe osiągnięcia CR7, które może sobie gracz Realu Madryt zapisać w CV. Biorąc pod uwagę, że tydzień temu został najskuteczniejszym snajperem w historii derbów Madrytu - w niepamięć poszedł wynik Alfredo di Stefano - gwiazdor Królewskich w dość sympatyczny sposób spuentował swój najgorszy okres w karierze.

A przed nim już kolejny rekordzik. Zaraz, czyli być może podczas El Clasico, Ronaldo zanotuje swoją 500. bramkę w karierze klubowej. Dokona tego, mając rozegranych mniej niż 700 spotkań.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: