SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cristiano Ronaldo przerwał milczenie. Co powiedział o oskarżeniach prokuratury?

Cristiano Ronaldo przerwał milczenie. Co powiedział o oskarżeniach prokuratury?

15.06.2017, godz. 08:36
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo chciał w spokoju przygotować się do Pucharu Konfederacji 2017, ale dziennikarze, a przede wszystkim hiszpańska prokuratura, nie dają mu spokoju. Chodzi o sprawy podatkowe, w których Portugalczyk miał nieco kombinować. Jak odniósł się do oskarżeń o oszukiwanie fiskusa? Gwiazdor Realu Madryt nie chciał się rozwodzić i w dosadny sposób uciął dalszą konwersację na ten temat.

Cristiano Ronaldo liczy na kolejne trofeum z reprezentacją Portugalii. W 2016 roku udało mu się wywalczyć mistrzostwo Europy, a teraz ma szanse wygrać z kolegami Puchar Konfederacji, czyli taki turniejowy przedsmak wielkiego mundialu, który odbędzie się rok później. Wraz z kadrą jest już w Rosji, gdzie przygotowuje się do pierwszego spotkania. Puchar Konfederacji zostanie rozegrany w dniach 17 czerwca - 2 lipca. Portugalia ma w grupie Meksyk, Rosję i Nową Zelandię.

Nikt jednak nie mówi o formie Ronaldo, który dopiero co zakończył męczący sezon, a mnóstwo informacji dotyczy jego spraw finansowych. Hiszpańska prokuratura oskarżyła gwiazdora o ukrywanie dochodów z praw do wizerunku, w latach 2011-2014. Portugalczyk miał oszukać fiskusa na 14,7 mln euro. Gdy Ronaldo pojawił się na konferencji prasowej przed rozpoczęciem Pucharu Konfederacji, od razu został zapytany o tę sprawę. - Jak zawsze mam czyste sumienie - odparł krótko i dosadnie najlepszy piłkarz świata.

Wymowne były też zdjęcia z treningu Portugalczyków, na których Ronaldo pozował z palcem przy ustach, sugerując dziennikarzom milczenie, zapewne w głośnej sprawie podatkowej. On przede wszystkim przemawia na boisku - i to jak!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: