SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division El Clasico: Sędzia za Barceloną? Real oskarża go o stronniczość!

El Clasico: Sędzia za Barceloną? Real oskarża go o stronniczość!

01.12.2016, godz. 11:53
Carlos Clos Gomez, Sergio Ramos
foto: EAST NEWS

El Clasico już 3 grudnia, ale napięcie stopniowo rośnie od kilku tygodni. M.in. z powodu wyznaczonego na ten mecz sędziego. Starcie FC Barcelona - Real Madryt posędziuje bowiem Clos Gomez, a wybór ten mocno nie spodobał się "Królewskim", którzy sądzą, że arbiter... będzie sprzyjał gospodarzom!

Carlos Clos Gomez w Madrycie postrzegany jest jako jeden z największych wrogów Realu. Na 44-latku już postawiono w stolicy Hiszpanii krzyżyk i w zasadzie przesądzono, że 3 grudnia będzie sprzyjał FC Barcelona. "Kontrowersyjny wybór na El Clásico. Clos Gómez to sędzia, który jest najmniej lubiany przez Real Madryt i to właśnie on poprowadzi mecz z Barceloną" - napisał dziennik "ABC". Dziennikarzom z tej gazety wtórowali także koledzy po fachu z "OK Diario". "El Clasico poprowadzi sędzia, który jest największym antimadridisitą spośród wszystkich sędziów z LaLiga. Do spotkania z Barceloną zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, a Królewscy już stracili pierwszego gola" - napisano kilkanaście dni temu.

Co na temat tego wyboru mówią statystyki? Według nich faktycznie przy Gomezie lepiej gra się "Dumie Katalonii". Na dwadzieścia meczów prowadzonych przez tego arbitra "Blaugrana" wygrała siedemnaście i trzy zremisowała. Bilans "Królewskich" przedstawia się nieco gorzej. "Los Blancos" wygrali osiemnaście spotkań, pięć zremisowali i cztery przegrali, gdy rozjemcą był 44-latek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: