FC Barcelona

Autor: East News FC Barcelona

FC Barcelona - Malaga 1:0. Thomas Vermaelen niespodziewanym bohaterem!

2015-08-30 14:11

FC Barcelona - Malaga 1:0 w meczu 2. kolejki Primera Division. Mało kto się spodziewał, że "Duma Katalonii" zgarnie zwycięstwo po takich męczarniach! Mistrzowie Hiszpanii długo nie mogli pokonać świetnie spisującego się w bramce gości Carlosa Kameniego. Dopiero w końcówce drugiej połowy przyszło przełamanie. Genialne trio Messi-Suarez-Neymar musiał wyręczyć Thomas Vermaelen.

Spotkanie FC Barcelona - Malaga było dość jednostronnym widowiskiem, tak jak zakładano przed meczem. Wielu także przewidywało strzelaninę na Camp Nou, a padła tylko jedna bramka. To głównie zasługa Carlosa Kameniego. Golkiper Malagi dwoił się i troił w bramce gości. Sam Leo Messi nie mógł znaleźć na niego sposobu. Podobnie sfrustrowani byli Luis Suarez i Neymar. Żaden z nich nie znalazł drogi do siatki rywali.

FC Barcelona - Malaga: wynik 1:0

Nieoczekiwanym bohaterem okazał się Thomas Vermaelen! W 73. minucie meczu Belg przytomnie odnalazł się w polu karnym i dobił piłkę do pustej bramki. Szkoda nam trochę Kameniego, który w tej akcji popełnił błąd i praktycznie podarował gola Belgowi. Malaga miała swoje okazje, ale ostatecznie nie udało się jej doprowadzić do wyrównania i do domu wróciła z niczym.

FC Barcelona - Malaga: relacja LIVE, WYNIK, SKŁADY

FC Barcelona - Malaga 1:0
Vermaelen 73

Barcelona: Bravo – Vermaelen (90. Mathieu), Alba, Mascherano, Iniesta – Rakitić (63. Rafinha), Busquets, Roberto, Messi – L. Suarez, Neymar (86. Ramires)

Malaga: Kameni – Miguel Torres, Weligton (27. Albentosa), Rosales, Angeleri – J. P. Carlos, Tissone, Recio, N. Amrabat (54. Charles) – Cop, Horta (74. Juanpi)

Żółta kartka: Recio, Tissone, Torres