Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division FC Barcelona zabawiła się z Sevillą. Piękne gole Messiego

FC Barcelona zabawiła się z Sevillą. Piękne gole Messiego

05.04.2017, godz. 21:23
FC Barcelona
FC Barcelona foto: EAST NEWS

FC Barcelona pokonała Sevillę 3:0 w meczu 30. kolejki Primera Division. To był pokaz siły "Dumy Katalonii" i dobitne potwierdzenie tego, że ekipa z Andaluzji jest w kryzysie. Dwa przepiękne gole zdobył Leo Messi.

Barcelona już w pierwszej połowie zapewniła sobie trzy punkty. Szybko strzelanie rozpoczął Luis Suarez, a chwilę później dwa trafienia dorzucił genialny Messi. Przy pierwszym golu wykończył cudowną akcję całego zespołu, a przy drugim huknął z lewej nogi, nie dając szans bramkarzowi Sevilli.

Po trzeciej bramce emocje się skończyły. Goście nieudolnie próbowali odrobić straty, a gospodarze zadowolili się wysokim prowadzeniem. W drugiej połowie kibice mogli jedynie podziwiać fantastyczną grę Neymara, który w swoim stylu czarował zwodami.

Komplet punktów pozwolił Barcelonie na chwilę wskoczyć na fotel lidera, ale drugi Real ma jeszcze dwa mecze do rozegrania. Sevilla już chyba na dobre przestaje się liczyć w walce o TOP 3.

Barcelona - Sevilla 3:0
Luis Suarez 26, Leo Messi 28, 33

Żółte kartki: Gerard Pique, Sergio Busquets, Carles Alena - Vicente Iborra, Vitolo x2 (czerwona)

Barcelona: ter Stegen – Mascherano, Pique (78. Digne), Umtiti – Busquets – Rakitić (80. Alena), Messi, Iniesta – Roberto, L. Suarez (66. Alcacer), Neymar

Sevilla: S. Rico – Mariano, Mercado (46. Kranevitter), Pareja, Lenglet, Escudero – Nasri (46. Sarabia), Iborra (76. Jovetić), N'Zonzi, Vitolo – Correa

Wyniki i tabela Primera Division

KONIEC! Barcelona pewnie wygrała z Sevillą 3:0 i przynajmniej na chwilę jest pierwsza w tabeli. Musi czekać na mecz Realu. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy.

90' - Vitolo wylatuje z boiska! Obejrzał drugą żółtą kartkę.

85' - Młody Alena, który zmienił Rakiticia, na razie mało widoczny, ale faulować potrafi. Już ma na koncie żółtą kartkę.

80' - Do końca meczu pozostało już nie dużo czasu, ale dalej bliżej gola są gospodarze, a to przecież goście muszą gonić wynik. Już chyba pogodzili się ze swoim losem. Nie potrafią zanotować zwycięstwa już od pięciu spotkań.

78' - W Barcelonie boisko opuścił Pique. Za niego wszedł Digne.

76' - Trzecia zmiana w Sevilli. Jovetić wszedł za Iborrę.

71' - Sevilla mogła mieć rzut karny! Umtiti kopnął N'Zonziego, ale sędzia tego nie zauważył. Nie był to celowy faul, lecz to nie ma żadnego znaczenia. Obrońca Barcelony był spóźniony.

67' - Niebo dziś elektryzujące, podobnie jak gra piłkarzy Barcelony. Szkoda, że zadowolili się trzybramkowym prowadzeniem. Widowisko straciło przez to na jakości.

63' - Wreszcie odważniej ruszyli do przodu goście i na dłużej zadomowili się na połowie gospodarzy. Czy będzie z tego efekt w postaci gola? Do tego potrzeba strzałów, a tych na razie nie ma.

59' - Vitolo nie spodobało się czarowanie Neymara, więc wyciął go równo z trawą. Dostał za to żółtą kartkę.

55' - Messi mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy, ale strzelał zbyt lekko i nie przelobował bramkarza Sevilli.

50' - Nawet świeża krew nie pomoże dziś Sevilli. Barcelona jest dziś nie do ruszenia. Powoli pachnie czwartą bramką, ale za dużo zaczął czarować Neymar. Choć przy takim wyniku może sobie pozwolić na triki.

Po przerwie trener Sevilli Jorge Sampaoli dokonał dwóch zmian. Za Nasriego i Mercado pojawili się Sarabia i Kranevitter

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Sevilla nie dojechała na mecz, a Barcelona strzela jak chce. Na ilu golach zakończy mecz? Czekamy na drugą połowę.

Ta dwójka rządzi na boisku. Jeśli Barcelona dalej będzie atakować, obaj mogą dziś mieć po hat-tricku.

39' - Iborra faulował Neymara i dostał żółtą kartkę. Barca nie zwalnia tempa. Chce strzelać kolejne gole! A piłkarze Sevilli chcieliby już jechać do domu. A trzeba jeszcze zagrać drugą połowę.

A tak genialny Argentyńczyk strzelił na 3:0.

Zanim pokażemy to trafienie, przypominamy pierwszą w tym meczu bramkę Messiego:

Tym razem Leo postawił na moc. Huknął z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi Sevilli! To już wygląda na pogrom...

33' - 3:0 BARCELONA! MESSI razy dwa!

W taki sposób na 1:0 strzelał Suarez. Po prostu magia!

Rajd skrzydłem przeprowadził Neymar, podał wzdłuż bramki do Roberto, a ten dostrzegł niepilnowanego Messiego w polu karnym. Argentyńczyk wiedział, co zrobić z piłką - wpakował ją do siatki!

28' - 2:0 BARCELONA! Tym razem strzelił Messi!

CO ZA GOL Urugwajczyka. Strzelił przewrotką!

26' - 1:0 BARCELONA! SUAREZ!

23' - Znowu ruszyła Barcelona i tym razem to ona mogła prowadzić, ale Sergi Roberto nie sięgnął piłki w polu karnym.

19' - Przed chwilą Sevilla mogła wyjść na prowadzenie, ale N'Zonzi nie wykorzystał sytuacji sam na sam z ter Stegenem! Strzelił w boczną siatkę.

15' - Pique obejrzał żółtą kartkę. Nie zagra w następnej kolejce.

12' - Sevilla na razie nie istnieje, ale ona ma swój plan na ten mecz - kontrataki. Gospodarze grają trójką w obronie, więc można ich zaskoczyć szybką akcją.

To wcześniejszy strzał Messiego. Zabrakło tak niewiele...

8' - Suarez padł w polu karnym, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o rzucie karnym. Wyglądało na to, że był ściągany za koszulkę.

5' - Ależ ruszyła Barca! Messi huknął zza pola karnego i trafił w poprzeczkę! Bramkarz tylko bezradnie śledził piłkę wzrokiem. Nie miałby szans na interwencję.

1' - GRAMY!

Sevilla jest w dołku, ale na ważne mecze zazwyczaj potrafi się zmotywować. Czy dziś zaskoczy? Za 5 minut początek spotkania.