Neymar, FC Barcelona

Autor: East News

FC Barcelona znów rozbiła rywala! Istnieje życie bez Lionela Messiego

2016-09-24 20:36

Jest życie bez Lionela Messiego w Barcelonie! Piłkarze Dumy Katalonii mimo osłabień składu, mimo eksperymentalnego zestawienia linii pomocy i ataku, mimo braku największego asa, rozbili w sobotę na wyjeździe Sporting Gijon 5:0. Wobec braku Argentyńczyka, rolę lidera formacji ofensywnej przejął Neymar, autor dwóch trafień.

Luis Enrique przed meczem Ligi Mistrzów ponownie zaryzykował. Nie chciał narażać swoich największych gwiazd na urazy przed meczem Ligi Mistrzów z Borussią Moenchengladbach i od pierwszej minuty nie wystawił do gry między innymi Ivana Rakiticia oraz Andresa Iniesty. Ich miejsce zajęli rezerwowi Rafinha oraz Andre Gomes, a Sergio Busquetsa do drugiej połowie zastąpił dodatkowo Denis Suarez. Gracze Sportingu Gijon tych kolejnych roszad nie potrafili wykorzystać, a na murawę wyszli bodaj tylko po to, by asystować bardziej utytułowanym przeciwnikom.

Barca nad przeciwnikami nie miała zamiaru się litować. Przed przerwą trafili Luis Suarez i Rafinha. W kolejnych trzech kwadransach obudził się natomiast Neymar, który z pomocą Ardy Turana doprowadził do kolejnego w tym sezonie pogromu w meczu Barcelony. Katalończycy w ten sposób wysforowali się zdecydowanie do przodu w klasyfikacji najskuteczniejszych zespołów La Liga. Po 6 kolejkach ligi mają już na koncie 19 goli. Drugi w tej klasyfikacji Real Madryt - ledwie 13.

Sporting Gijon - FC Barcelona 0:5 (0:2)
Bramki: Suarez 29, Rafinha 32, Neymar 81, Turan 85, Neymar 88

Sporting Gijon: Pichu Cuellar - Alberto Lora, Jorge Mere, Fernando Amorebieta, Lillo Castellano - Sergio Alvarez, Nacho Cases - Jorge Burgui, Victor Rodriguez (77' Douglas), Moi Gomez (68' Daniel N'Di) - Duje Cop (68' Carlos Castro)

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Lucas Digne - Rafinha, Sergio Busquets (69' Denis Suarez), Andre Gomes - Arda Turan, Luis Suarez (72' Paco Alcacer), Neymar