SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Gareth Bale na dłużej w Realu Madryt! Nowy kontrakt podpisany

Gareth Bale na dłużej w Realu Madryt! Nowy kontrakt podpisany

30.10.2016, godz. 15:23
Garteh Bale, Real Madryt
foto: EAST NEWS

Gareth Bale podpisał z Realem Madryt nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Tym samym coraz mniej prawdopodobne jest, że Walijczyk w najbliższej przyszłości wróci do angielskiej Premier League, o czym spekulowano w ostatnich miesiącach.

Bale trafił do Realu w lecie 2013 roku z Tottenhamu i podpisał z "Królewskimi" kontrakt do czerwca 2019 roku. W ostatnich miesiącach w mediach często pojawiały się jednak spekulacje dotyczące jego ewentualnego powrotu do Premier League. O ściągnięciu Walijczyka marzył ponoć Manchester United, który był gotów zaoferować madryckiemu klubowi gigantyczne pieniądze, a samemu zawodnikowi astronomiczne zarobki, ale w minionym oknie transferowym do żadnych rozmów nie doszło.

I teraz Real chce najwyraźniej uciąć wszelkie dywagacje na ten temat, bo postanowił przedłużyć kontrakt ze swoim skrzydłowym. Bale doskonale czuje się w stolicy Hiszpanii i choć póki co obecny sezon w jego wykonaniu nie jest najlepszy (w dziewięciu meczach trzy gole i jedna asysta), to jednak i tak ma pewne miejsce w składzie zespołu Zinedine'a Zidane'a.

Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku. W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, na której Walijczyk spotka się z przedstawicielami mediów w sprawie swojego dopiero co podpisanego kontraktu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: