Gareth Bale, Dani Carvajal, Real Madryt

Autor: Eastnews

Gareth Bale wrócił na boisko i załatwił Real Sociedad! Dwa gole Walijczyka na inaugurację! [WIDEO]

2016-08-22 0:20

Real Madryt z impetem rozpoczął nowy sezon Primera Division! Piłkarze Zinedine'a Zidane'a, na trudnym terenie w San Sebastian, pokonali Real Sociedad 3:0 i donośnym stylu odpowiedzieli na sobotni popis Barcelony. Bohaterem spotkania został Gareth Bale, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Przed meczem media na całym świecie cytowały słowa Zinedine'a Zidane'a. Szkoleniowiec Realu Madryt potwierdził przypuszczenia prasy w stolicy Hiszpanii o zmianie priorytetów Florentino Pereza. Królewscy w tym sezonie mają skupić się na wygraniu ligi hiszpańskiej i przerwaniu dominacji Barcelony w lidze. Stąd też już starcie w San Sebastian miało okazać się istotne. Nigdzie bowiem, tak jak w Hiszpanii, zdobycie tytułu nie wymaga równie wysokiej częstotliwości wygrywania kolejnych spotkań.

Real wyszedł na mecz z Realem Sociedad osłabiony. Zabrakło gwiazd. W bramce zabrakło Keylora Navasa. W linii pomocy znalazło się miejsce dla rezerwowego do tej pory Mateo Kovacicia, a w ataku, wobec ciągnącej się rehabilitacji Cristiano Ronaldo, kolejną okazję do gry otrzymał Marco Asensio. Młody pomocnik Królewskich to bodaj największy zwycięzca letnich przygotowań i niedzielny występ tylko to potwierdził. Hiszpan zdobył bowiem gola na 2:0 po efektownej "podcince", a w trakcie całego spotkania udowodnił, że dorósł już do regularnych występów w najlepszej drużynie Starego Kontynentu.

Nie on był jednak największym bohaterem. Ta rola przypadła Garethowi Bale'owi. Walijczyk, coraz częściej wymieniany w gronie kandydatów do wygrania plebiscytu Złotej Piłki, już w 2. minucie otworzył wynik meczu, a w ostatnich sekundach przypieczętował triumf Realu, ustalając wynik na 3:0. Biorąc pod uwagę jak ciężko grywało się w przeszłości madrytczykom na Estadio Anoeta, Zinedine Zidane może być zadowolony. Pierwszy krok na drodze do tytułu został zrobiony.

Real Sociedad - Real Madryt 0:3 (0:2)
Bramki: Bale 2, 90, Asensio 40