Getafe

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Getafe CF z awansem do Primera Division. Znamy wszystkich beniaminków

2017-06-25 10:10

Getafe CF zwyciężyło w dwumeczu, którego stawką była gra na piłkarskich salonach w Hiszpanii. W rewanżu drużyna Juana Esnaidera pokonała Tenerife 3:1 i dzięki tej wygranej zapewniła sobie grę w Primera Division w przyszłym sezonie.

Przed drugim meczem piłkarze Getafe byli pod ścianą, bo w pierwszym starciu przegrali 0:1. W spotkaniu domowym szybko wzięli się do odrabiania strat i już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Po czterech minutach dorzucili kolejne trafienie i było 2:0. Chwilę później jednak to Tenerife strzeliło gola i dzięki bramce na wyjeździe miało wynik, który premiował ich do awansu. Jeszcze przed przerwą trafił dla Getafe Daniel Pacheco.

Wynik 3:1 utrzymał się do końca meczu i dał upragniony awans ekipie Getafe. Bohaterem został wspomniany Pacheco, którego dwa trafienia pozwoliły wrócić Getafe do hiszpańskiej ekstraklasy. Już wcześniej awans wywalczyły sobie dwie inne drużyny: Levante i Girona.