FC Barcelona

Autor: East News FC Barcelona

Hiszpania: Barcelona - Valencia 2:0. Gole na dzień dobry i do widzenia. 400 trafienie Messiego [WIDEO]

2015-04-18 21:31

Mecz FC Barcelona - Valencia to klasyk i hit La Liga, a poziom tego spotkania nie zawiódł chyba żadnego kibica. Choć długimi minutami to goście przeważali i huraganowo atakowali bramkę Claudio Bravo, "Barca" wygrała 2:0 po golach Luisa Suareza w 1. minucie i Leo Messiego w 94. minucie, dzięki czemu umocniła sie na pozycji lidera Primera Division.

Cóż to było za spotkanie! Emocjami z pierwszej połowy możnaby spokojne obdzielić kilka meczów jakiejś innej, słabszej ligi. Valencia zaczęła bardzo mocno, bo od śmiałego ataku na bramkę Claudio Bravo, ale błyskawicznie została skarcona. Sergio Busquets uruchomił dobrym podaniem Messiego, ten wyłożył do Luisa Suareza i już w 1. minucie było 1:0 dla gospodarzy.

Leo Messi: Dzięki synowi nie zwariowałem [WIDEO]

To nie podcięło skrzydeł "Nietoperzom", które już kilka minut później miały okazję wyrównać. Gerard Pique sfaulował w polu karnym Rodrigo, ale "jedenastkę" wykonywaną przez Daniego Parejo obronił Bravo. Ale to był dopiero początek niesamowitych emocji pod bramką gospodarzy. Valencia nie wykorzystała jednak kilku wymarzonych sytuacji i po pierwszych 45 minutach było 1:0.

Piłkarze gości dali z siebie wszystko w pierwszej połowie i zabrakło im sił na grę w takim samym tempie po przerwie. Barcelona zaś przeczekała ten kryzysowy moment, dała sie wyszumieć rywalom, a w drugiej połowie kontrolowała wydarzenia boiskowe. W samej końcówce meczu gola na 2:0 zdobył Leo Messi i było to dla niego trafienie nr 400 w oficjalnych meczach "Dumy Katalonii". Ostatecznie więc gospodarze wygrali przy 93. tysiącach kibiców zgromadzonych na Camp Nou i umocnili się na pozycji lidera La Liga.

FC Barcelona - Valencia 1:0

Bramki: Suarez 1, Messi 94

FC Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Adriano (46. Ivan Rakitić) - Javier Mascherano, Sergio Busquets, Xavi (80. Sergi Roberto) - Lionel Messi, Luis Suarez (65. Pedro Rodriguez), Neymar

Valencia: Diego Alves - Antonio Barragan, Shkodran Mustafi, Nicolas Otamendi, Lucas Orban (46. Jose Luis Gaya) - Dani Parejo, Javi Fuego, Andre Gomes - Sofiane Feghouli (67. Joao Cancelo), Paco Alcacer (74. Alvaro Negredo), Rodrigo

Żółte kartki: Adriano, Mascherano, Rakitić, Bravo - Barragan, Orban, Otamendi, Mustafi

Zapis relacji na żywo:

17:55

Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne!

17:55

94'

Koniec meczu! Barcelona wygrała z Valencią 2:0 i umocniła się na fotelu lidera La Liga!

94'

GOOOL! 2:0! Cała drużyna Valencii zaangażowała się w akcję ofensywną, ale Barcelona odebrała piłkę. Szybkie podanie do Messiego, który pół boiska biegł sam, a na koniec na raty pokonał Diego Alvesa.

90'

W ostatnich minutach piłkarze Barcelony zbyt indywidualnie starają się rozwiązywać akcje, przez co niewiele z nich wychodzi. Valencia miała okazję wyjść z kontrą, ale dwa razy kapitalnie z poświęceniem interweniował Mascherano.

88'

Teraz szansa Barcelony! Messi zagrał do Pedro, który strzelał z ostrego kąta w krótki róg. Dobra interwencja Diego Alvesa. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia, ale gospodarze grają już chyba na czas.

88'

Była szansa dla Valencii! Błąd popełnił Mathieu, przejął piłkę Cancelo i dośrodkował do Negredo, ale zagranie było za mocne.

87'

Barcelona zagroziła Valencii przed polem karnym. Bardzo dobry odbiór zaliczył Dani Alves, ładnie zwiódł rywala i dograł do Messiego, a ten co moment tracił piłkę, zaraz ją odzyskiwał, jednak wciąż brakowało miejsca na oddanie strzału. Ostatecznie dobrze interweniowali obrońcy.

83'

80'

Zmiana w Barcelonie. Schodzi z boiska pożegnany owacją na stojąco Xavi, a w jego miejsce Sergi Roberto.

80'

Messi popędził na bramkę z piłką, miał przed sobą tylko Otamendiego, ale obrońca Valencii kapitalnie interweniował.

75'

Najlepsza okazja Valencii w drugiej połowie! Zamieszanie w okolicach pola karnego Barcelony, piłka tarfiła do Rodrigo który zdecydował się na szybko strzał z woleja, ale broni Bravo!

74'

Zmiana w Valencii. Schodzi Alcacer, w jego miejsce Negredo.

73'

W ostatnich minutach niewiele się dzieje, co jest bardzo korzystne dla Barcelony. Valencia zdecydowanie wyszumiała się w pierwszej połowie i teraz ogranicza się do pojedynczych wyjść z własnej połowy, ale i one nie przynoszą zamierzonego efektu.

67'

Zmiana w Valencii. Joao Cancelo w miejsce Feghouliego.

67'

65'

Schodzi z boiska strzelec jedynego gola, Luis Suarez. W jego miejsce Pedro Rodriguez.

65'

Poprzeczka! Messi strzelił z rzutu wolnego i obramowanie bramki uratowało Alvesa.

61'

Valencia oddała teraz pole Barcelonie, która w swoim stylu długimi atakami pozycyjnymi stara sie zagrozić bramce rywali. Brakuje jednak nieco dokładości oraz czasem też pomysłu. A przed momentem szarżował Messi i został sfaulowany tuż przed polem karnym!

55'

Kontra Barcelony, Messi ładnie rozciągnął na prawą stronę do Alvesa. Brazylijczyk delikatnie dośrodkował do swojego rodaka Neymara, ale ten uderzył głową za lekko, by pokonać Alvesa. Valencia trochę odpuszcza pressing i widać to wyraźnie, bo gospodarze mają zdecydowanie więcej miejsca na rozegranie piłki.

54'

Barcelona w stosunku pierwszej połowy znacznie uspokoiła wydarzeni boiskowe. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce na połowie Valencii i zmusili gości do dość głębokiej defensywy. "Nietoperze" jednak wyszły z kontrą, a nieprzepisowo przerwał ją Mascherano, za co ujrzał żółtą kartkę.

50'

Błyskawiczne rozegranie Barcelony w środku pola, piłka natychmiast trafiła do wychodzącego na wolne pole Suareza, który stanął oko w oko z Alvesem, ale sędzia liniowy zasygnalizaował spalonego.

47'

Znów mocno zaczęła Valencia. Dobra akcja lewym skrzydłem o ostre dośrodkowanie wyłapane przez Bravo. Dostaliśmy też informację, że mecz z trybun Camp Nou ogląda dziś blisko 93 tysiące widzów.

46'

Od początku drugiej połowy mamy dwie zmiany. W Barcelonie Ivan Rakitić za Adriano, co oznacza, że do linii obrony cofnie się Mascherano, a Mathieu zagra na lewej obronie. W Valencii zaś Jose Luis Gaya za Lucasa Orbana,

46'

Barcelona zaczęła drugą połowę!

16:57

16:53

16:47

Ależ to było 45 minut! Valencia zaczęła mocno, bo zaatakowała już w pierwszej minucie, ale błyskawiczna kontra przyniosła Barcelonie gola. Wydawało się, że gości czeka pogrom, ale szybko otrząsnęli się po straconej bramce i rozpoczęli huraganowe ataki. Najpierw rzut karny wykonywany przez Parejo obronił Bravo, później wymarzonych sytuacji nie wykorzystał m.in. Alcacer i na przerwę Barcelona schodzi na prowadzeniu.

46'

Koniec pierwszej połowy!

40'

Ależ szansa Barcelony! Rozmontowana obrona Valencii, mnóstwo zamieszania w polu karnym Diego Alvesa, piłka spadła pod nogi Messiego, a ten z kilku metrów prawą nogą nie trafił w bramkę!

40'

39'

Kolejna szansa Alcacera! Tym razem przejął piłkę na połowie Barcy i ruszył na bramkę Bravo. Zdecydował się na strzał z dystansu, jednak uderzył niedokładnie.

37'

Wygląda na to, że Valencia zmęczyła się nieco tymi huraganowymi atakami z poprzednich minut i nieco zwolniła tempo gry. Mogą nie wytrzymać gry na takiej intensywności do końca meczu.

36'

Orban ukarany żółtą kartką.

33'

Kolejna szansa dla Valencii! Alcacer sprytnie uderzył zza pola karnego, Bravo nawet nie drgnął, ale piłka odbiła się od słupka!

32'

Barcelona przez dłuższy moment rozgrywała akcję na połowie Valencii. Co ciekawe to bardzo rzadki obrazek w tym meczu. Valencia narzuciła bardzo intensywne tempo, któremu gospodarze nie mogą podołać.

28'

Barca odzyskała piłkę i wyprowadzała kontrę, a Barragan sfaulował Neymara. Żółta kartka.

28'

Dośrodkowanie z prawej strony z rzutu wolnego. Dobrze interweniował jednak Pique.

27'

Kolejne fatalne zagranie Adriano, który do spółki z Pique jest najgorszy na boisku. Teraz chwilę po stracie sfaulował rywala i dostał żółtą kartkę.

23'

21'

Powinno być 1:1! Kolejna strata Barcelony przy wyprowadzaniu piłki, Feghouli podał do Alcacera, a ten uderzał do pustej bramki. Kapitalną interwencją popisał się jednak Mascherano!

19'

Odpowiedź Barcelony! Suarez dostał piłkę na skrzydle od Messiego i wrzucił w pole karne. Tam już znalazł się Argentyńczyk i próbował sięgnąć głową, ale dośrodkowanie było za wysokie.

18'

Kolejna szansa dla Valencii! Pique źle wybił piłkę, dopadł do piłki Parejo i mocno wstrzelił w pole bramkowe, a Alcacer strzelił centymetry obok bramki! A wydawało się, że mieliśmy chwilę spokoju. Co za mecz!

15'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, dośrodkowanie z prawej strony i głową uderzał Otamendi. Pomylił się minimalnie. A chwilę później kolejny rzut wolny, tym razem kilkanaście centymetrów za polem karnym.

13'

11'

10'

Broni Claudio Bravo! Świetnie wyczuł Daniego Parejo, który uderzył za słabo, by pokonać Chilijczyka!

9'

Rzut karny dla Valencii! Pique fauluje Rodrigo!

8'

I jedziemy w drugą stronę! Świetne dogranie z prawej strony Feghouliego do Rodrigo, a ten zamiast uderzać przyjmował i wybili obrońcy na rzut rożny.

7'

Nie ma chwili spokoju! Tym razem rajd Messiego, już szykował się do strzału z linii pola karnego, świetnie ejdnak wślizgiem interweniował jeden z obrońców gości.

6'

Strzał z dystansu jednego z zawodników Valencii, piłka odbiła się od Mathieu i trafiła pod nogi Feghouliego, ale Algierczyk przegrał pojedynek sam na sam z Bravo. Chwilę później jednak okazało się, że był na spalonym.

5'

4'

Ależ tu się dzieje! Teraz okazję miała Valencia, Rodrigo złamał akcję do środka boiska i uderzył prawą nogą z narożnika pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Bravo!

1'

GOOOOOOL! Ależ początek Barcelony! Najpierw zaatakowała Valencia, ale gospodarze przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Messi wyłożył piłkę do Suareza, a Urugwajczyk zdobył 11. gola w sezonie!

1'

Zaczęli! Przy piłce goście.

15:56

Piłkarze już w tunelu, a przed momentem widzieliśmy Camp Nou z lotu ptaka. Na trybunach mnóstwo kibiców. Kompletu pewnie nie będzie, ale i tak fani mogą być dziś siłą "Barcy".

15:51

Piłkarze Valencii na rozgrzewce.

15:49

Leo Messiemu brakuje zaledwie jednego gola do osiągnięcia bariery 400 bramek dla Barcelony w oficjalnych meczach. Póki co ma 399 trafień w 470 występach.

15:42

Tak na papierze wygląda ustawienie Valencii. Czy w praktyce będzie tak samo?

15:39

W zespole "Nietoperzy" do składu po pauzie spowodowanej zawieszeniem za kartki wrócił Nicolas Otamendi, lider defensywy. Jose Luis Gaya nie zdążył zaś wykurować się po urazie.

15:38

Obie drużyny z różnych względów nie będą grać dziś w najsilniejszych składach. W ekipie gospodarzy nie ma Andresa Iniesty, który doznał kontuzji w meczu Ligi Mistrzów z PSG. Trener nie zdecydował się też na Ivana Rakiticia, co oznacza, że w środku pola zobaczymy trio: Busquets, Mascherano i Xavi.