Złoty czas Krychowiaka

Autor: East News Krzysztof Krychowiak

Hiszpania: Sevilla - FC Barcelona 2:2. Dobry mecz Grzegorza Krychowiaka

2015-04-12 14:41

Mecz Sevilla - FC Barcelona zapowiadał się na najlepsze spotkanie weekendu w Hiszpanii i taki właśnie był. Barcelona prowadziła już 2:0 po pięknych golach Leo Messiego i Neymara, ale gospodarze się nie poddali i wyrównali po trafieniu w końcówce rezerwowego Kevina Gameiro. 90 minut w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz krychowiak.

W ostatnich tygodniach Barcelona nawet jeśli nie gra dobrze, to i tak wygrywa, jak to miało miejsce choćby w spotkaniu z Celtą Vigo. Widać, że jest mocno zdeterminowana, by odzyskać mistrzostwo, ale na jej drodze jeszcze kilka trudnych i ważnych meczów. Na początek wyjechali do Sewilli by podjąć ekipę Unaia Emery'ego.

Primera Division. Leo Messi NAWRZUCAŁ sędziemu: Ty s.....synu! [WIDEO]

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan od początku szło dość gładko. Najpierw obrońcy gospodarzy za późno się zorientowali, że w ich pole karne wpadł Leo Messi, a gdy już go zauważyli, ten cieszył się z gola. Niedługo później genialną bramkę z rzutu wolnego strzelił Neymar i wydawało się, że nic złego się tu Barcelonie nie stanie.

Gospodarze się jednak nie poddali i za sprawą Evera Banegi zdobyli gola kontaktowego w 38. minucie. W drugiej połowie długo naciskali, ale nie byli w stanie złamać defensywy Barcelony. W samej końcówce meczu wykorzystali fatalny błąd rywali i zdołali wyrównać za sprawą jokera - wprowadzonego kilka minut wcześniej Kevina Gameiro.

90 minut w barwach Sevilli zaliczył Grzegorz Krychowiak i był to w jego wykonaniu dość dziwny mecz. Nie zaliczył co prawda żadnych poważnych strat, ale w 30. minucie niepotrzebnie sfaulował przed polem karnym Luisa Suareza. Nie dość, że dostał żółtą kartkę, to chwilę później rzut wolny na gola zamienił Neymar. Po tej sytuacji Polak był jednak nie do przejścia. Kilka razy zatrzymywał spektakularnie rywali, a w pamięci szczególnie zostanie jego fantastyczny wślizg, którym powstrzymał Leo Messiego niedaleko od własnego pola karnego.

Sevilla zremisowała z Barceloną 2:2 i kontynuuje swoją niesamowitą passę meczów bez porażki na własnym stadionie. Ma ich teraz 32 z rzędu.

Sevilla - FC Barcelona 2:2

Bramki: Banega 38, Gameiro 84 - Messi 14, Neymar 31

Sevilla: Sergio Rico - Coke, Nicolas Pareja, Daniel Carrico, Benoit Tremoulinas - Grzegorz Krychowiak, Vicente Iborra (70. Stephane M'Bia), Ever Banega - Aleix Vidal, Carlos Bacca (75. Kevin Gameiro), Vitolo (70. Jose Antonio Reyes)

FC Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Jordi Alba - Sergio Busquets, Andres Iniesta (86. Pedro), Ivan Rakitić - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar (74. Xavi)

Żółte kartki: Krychowiak, Iborra, Banega, Reyes, M'Bia - Pique, Busquets

Zapis relacji na żywo:

94'

Koniec meczu! Sevilla remisuje na własnym boisku z Barceloną 2:2!

91'

3 minuty doliczone. Przed momentem próbował Rakitić, jego strzał z dystansu minął bramkę Rico o kilka metrów.

90'

Barcelona zepchnęła teraz rywali do defensywy, ale w polu karnym jest taki tłok, że praktycznie nie ma gdzie i do kogo podać piłki. Alba wywalczył rzut rożny, na raty skutecznie interweniował Rico.

86'

Pedro za Iniestę.

86'

84'

GOOOOOOL! Kapitalna kontra Sevilli i mamy 2:2! Znakomite rozegranie piłki na prawą stronę, tam był Vidal, który wzdłuż linii pola bramkowego zagrał do Gameiro, a ten wpakował ją do siatki z najbliższej odległości!

81'

80'

Mocno przyciska teraz Sevilla. Raz po raz starają się rozbić obronę Barcelony, szczególnie atakami swoją prawą stroną. Goście jednak dobrze sobie radzą przy małej pomocy szczęścia. Teraz za to sami ruszyli do ataku, Suarez zagubił się w polu karnym i stracił piłkę.

77'

Żółta kartka dla Reyesa. Busquets "przykleił" się do Reyesa, ten chciał się opędzić od zawodnika Barcy i uderzył go w twarz. Rzut wolny jednak dla... Sevilli. Dziwna decyzja sędziego.

75'

Na boisku nie dzieje się wiele, ale trenerzy aktywni. Kolejna zmiana - Gameiro za Baccę.

74'

Zmiana też w Barcelonie. Xavi za Neymara.

70'

Dwie zmiany w drużynie Sevilli. Za Iborrę wchodzi M'Bia, a Reyes za Vitolo.

69'

Zamieszanie w polu karny, piłka spadła pod nogi Suareza, a ten uderzył z powietrza i trafił w boczną siatkę!

68'

Sevilla miała bardzo dobrą szansę na akcję bramkową, po raz kolejny zawiódł jednak Bacca. Tym razem nie chodziło o zły strzał, ale bardzo niedokładne podanie do Vitolo w pole karne.

64'

Z rzutu wolnego uderzał Pareja, ale kropnął prosto w mur.

62'

Pique sfaulował niedaleko pola karnego rywala i będzie rzut wolny dla gospodarzy. Przy okazji żółta kartka dla obrońcy Barcelony.

59'

56'

Ależ uderzył Mathieu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Francuz przewrotką próbował pokonać Rico. Bramkarz Sevilli na posterunku.

56'

55'

Znakomita szansa Sevilli! Carlos Bacca znalazł się w polu karnym, ale w dobrej sytuacji uderzył bardzo niedokładnie.

54'

Kolejna świetna interwencja Krychowiaka! Wślizg od tyłu na Messiego, co groziło drugą żółtą kartką, ale czyściutko odebrał futbolówkę Argentyńczykowi i zażegnał niebezpieczeństwo.

50'

Piękna kombinacja Iniesty z Suarezem, ten pierwszy stanął oko w oko z Rico. Bramkarz Sevilli odbił strzał Hiszpana, a Urugwajczyk już musiał trafić z dobitki do pustej bramki. Mimo to mu się nie udało.

48'

W pierwszej połowie Neymar był chyba najefektowniejszym zawodnikiem. Piękny gol z wolnego, oraz to...

46'

I od razu gospodarze zaczęli od ostrego wejścia. Iborra dostał żółtą kartkę za faul na Suarezie.

46'

Gramy! Przy piłce Barcelona.

20:57

Statystyki po pierwszej połowie:

46'

Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobry mecz w Sewilli!

45'

Tym razem Messi lewą nogą, ale broni Rico. Jeszcze był rzut wolny dla gości, tym razem jednak źle wykonany.

44'

Co za akcja Neymara! Przyjęciem piłki założył siatkę rywalowi, a po chwili został powalony przed polem karnym. To samo miejsce, co przy golu. Znowu uderzy Brazylijczyk?

41'

Ależ się dzieje! Świetne dośrodkowanie w pole karne Barcelony, Krychowiak uderzył głową i piłką zmierzała już do siatki, w ostatniej chwili zablokował ją jeden z obrońców gości!

40'

38'

GOOOOOOL! Sevilla wraca do gry! Potężna bomba z dystansu Banegi, Bravo miał piłkę na rękach, ale ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki! 1:2!

35'

Nareszcie odgryźli się gospodarze! Niezła akcja w polu karnym Barcelony zakończona strzałem. Niestety dla kibiców zgromadzonych na stadionie - strzałem niecelnym.

34'

33'

Powinno być 3:0! Świetne rozegranie Suareza z Neymarem i ten pierwszy w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę!

33'

Śmiało można powiedzieć, że głównym winowajcą tego gola jest Krychowiak. Polak niepotrzebnie sfaulował Suareza, który w tej akcji i tak niewiele by zdziałał.

31'

CO ZA GOOOOL! Neymar! FENOMENALNE uderzenie Brazylijczyka z rzutu wolnego i piłka ląduje w okienku bramki Sergio Rico. Ależ strzał!

29'

Krychowiak sfaulował Suareza tuż przed polem karnym. Dla Polaka żółta kartka, a dla Barcelony groźny rzut wolny.

27'

Kapitalna interwencja Krychowiaka! Barcelona wychodziła z kontrą dwóch na dwóch, Suarez starał się uruchomić Neymara, ale Polak świetnie przeciął to zagranie.

27'

25'

Ależ się kotłuje przed polem karnym Sevilli! Najpierw szarżował Neymar, oddał piłkę Messiemu, ten jeszcze próbował znaleźć jakiś prześwit między nogami kilku skupionych w jednym miejscu obrońców i obsłużyć Suareza. Ostatecznie mu się to nie udało i Sevilla oddaliła zagrożenie.

22'

Sevilla pobudzona po straconym golu stara się ostro atakować w środku pola. Mamy teraz trochę walki w okolicach koła środkowego, ale górą w tym są wciąż goście. Teraz świetna akcja Barcy, Suarez starał się odgrywać na jeden kontakt do wbiegającego w pole karne Iniesty, ale zrobił to za mocno.

20'

I jeszcze komentarz do bramki Messiego.

17'

14'

GOOOOOOOOL! Kto? Messi! Któż inny to mógł być? Szybka akcja Barcelony, piłka trafiła w pole karne do Messiego, a ten nie atakowany przez obrońców ustawił sobie piłkę na lewej nodze i perfekcyjnym strzałem pokonał Rico. 1:0!

13'

Ciekawa akcja Sevilli. Banega szarżował z piłką w środku pola, na prostopadłe podanie wychodził mu Bacca, ale pomocnik za późno zdecydował się na odegranie, przez co Kolumbijczyk był na spalonym i nie uczestniczył dalej w grze.

12'

Przed meczem głośno było o statystykach Andresa Iniesty, który w tym sezonie... nie strzelił ani jednego gola i nie zanotował ani jednej asysty! Teraz chciał to zmienić, ale jego strzał z dystansu spokojnie obroniony przez Rico.

9'

Pierwsze strzały na bramkę Sergio Rico. Najpierw uderzenie z dystansu Messiego zablokował Krychowiak, chwilę później próbował Neymar ale też nieskutecznie. Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji Barca znów znalazła się w polu karnym Sevilii i po raz kolejny Messi został skutecznie zablokowany przez rywali.

7'

Krychowiak dał już się we znaki zarówno Messiemu, jak i Neymarowi. Obaj poznali, jak twardo gra Polak. Sędzia mu jednak nie odpuścił i dwa razy użył gwizdka.

4'

Kiedy tylko Sevilla odzyskuje piłkę od razu błyskawicznie stara się przenieść akcję pod bramkę rywala. A z racji tego, że goście już kilka razy stracili futbolówkę, mamy dość żywy mecz z atakami w obie strony.

3'

Barcelona zdołała już opanować sytuację i teraz sama spokojnie rozgrywa piłkę.

1'

Ależ początek Sevilli! Od razu ruszyli na Barcelonę zupełnie tak, jakby sami chcieli mieć w tym meczu inicjatywę. Dośrodkowanie Tremoulinasa zostało jednak wybite z pola karnego.

1'

Zaczęli gospodarze!

19:58

Obie ekipy przystępują do dzisiejszego spotkania w najsilniejszych składach! W Sevilli nie ma żadnych ważnych nieobecnych, w Barcelonie grać nie może Javier Mascherano, który cierpi na uraz ręki.

19:55

45 tysięcy kibiców na trybunach, a piłkarze czekają już w tunelu!

19:45

Wyścig po mistrzostwo Hiszpanii trwa w najlepsze. Dziś swoje spotkanie wygrał także wicelider, czyli Real Madryt. Więcej informacji: Primera Division. Real Madryt goni Barcelonę. Cristiano Ronaldo w końcu trafił z rzutu wolnego

19:40

Symboliczny powrót do Sewilli zaliczy dzis Ivan Rakitić, który spędził tu kilka lat swojej kariery.

19:36

- Sevilla to jedna z najlepszych drużyn w w Hiszpanii i to znajduje swoje odzwierciedlenie w ich pozycji w tabeli. Bardzo ciężko się gra na ich stadionie, nie przegrali od wielu spotkań. Ten zespół ma wiele wariantów gry i to sprawia, że trudno jest go pokonać. Spotkanie z nimi będzie dla nas bodźcem - powiedział Luis Enrique, trener Barcelony.

19:30

Ale nie dla Leo Messiego. Argentyńczyk upodobał sobie strzelanie bramek Sevilii i dość często robi to na jej obiekcie. Na terenie dzisiejszego rywala zdobył 6 goli w 8 meczach.

19:27

Barcelona walczy o mistrzostwo Hiszpanii, ale dziś o dobry wynik na Ramon Sanchez Pizjuan będzie niezwykle trudno. Sevilla nie przegrała bowiem 31 kolejnych meczów na własnym boisku! Zanotowała 26 zwycięstw i 5 remisów. Stadion w stolicy Andaluzji to prawdziwa twierdza nie do zdobycia

19:15

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Sevilla - FC Barcelona. Już na początek dobra informacja - w podstawowym składzie gospodarzy wybiegnie reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak!