SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Hiszpański fiskus: Cristiano Ronaldo oszukał nas na 8 milionów!

Hiszpański fiskus: Cristiano Ronaldo oszukał nas na 8 milionów!

25.05.2017, godz. 20:30
Cristiano Ronaldo, Real Madryt
foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo może mieć poważne problemy. Według śledztwa przeprowadzonego przez hiszpański urząd skarbowy Portugalczyk dokonał przekrętów podatkowych, dzięki którym zostawił w swojej kieszeni aż 8 milionów euro! Sprawa trafiła do prokuratury, gdzie zostanie ustalone, czy CR7 zostanie pozbawiony wolności, czy sprawa zakończy się jedynie na karze finansowej.

Cristiano Ronaldo wpakował się w tarapaty. Według hiszpańskiej rozgłośni radiowej Cadena SER urząd skarbowy przeanalizował księgowość Portugalczyka i znalazł tam ogromny przekręt! Zawodnik Realu Madryt rzekomo oszukał państwo na... 8 milionów euro, które zarobił na prawach do swojego wizerunku w latach 2011-2013.

CR7 miał uiszczać podatki na Wyspach Dziewiczych, które słyną z nieodpowiedniej i łagodnej kontroli księgowości. Piłkarz rzekomo nie płacił dostatecznie wysokich podatków i właśnie tam zebrał owe 8 milionów euro!

Hiszpański fiskus ostro wziął się do pracy. Urząd kontroli podatkowej wnikliwie śledzi każdy ruch piłkarskich bogaczy, o czym przekonał się już Leo Messi. Jedyną przewagą Ronaldo jest to, że sam poddał się niegdyś finansowej lustracji. Prokuratura jest w trakcie ustaleń, a lider "Królewskich" czeka na dalsze decyzje sądu. Niezależnie od wyroku CR7 będzie musiał zapłacić zaległe 8 milionów oraz ogromną grzywnę. Jeśli hiszpańskie władze oskarżą go o finansowe przestępstwo do sankcji pieniężnych dojdzie jeszcze 12 miesięcy pozbawienia wolności, jednak nie oznacza to aresztu bądź więzienia - hiszpańskie prawo skazuje "za kratki" dopiero przy minimum dwuletnich wyrokach.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: