SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Hiszpańskie media już pewne: Leo Messi przedłuży kontrakt z Barceloną!

Hiszpańskie media już pewne: Leo Messi przedłuży kontrakt z Barceloną!

09.05.2017, godz. 12:13
Lionel Messi, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy, że FC Barcelona może mieć spory problem. Leo Messi odrzucił bowiem pierwszą ofertę przedłużenia kontraktu, a negocjacje się przedłużały. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że rozmowy pomyślnie dobiegną końca. Katalońskie media są już przekonane, że Argentyńczyk doszedł do porozumienia z klubem i lada dzień podpisze nową umowę obowiązującą do 2022 roku!

Co prawda kontrakt Messiego z Barceloną wygasa dopiero w czerwcu 2018 roku, ale włodarze klubu z Camp Nou chcieli go przedłużyć już teraz i raz na zawsze zakończyć temat ewentualnych przenosin Argentyńczyka do innego zespołu. Zgodnie z umową obie strony zasiadły do rozmów w kwietniu i choć przedstawiciele "Barcy" byli przekonani, że ich piłkarz zostanie w stolicy Katalonii, to on odrzucił pierwszą ofertę przedłużenia umowy.

Okazuje się jednak, że zaledwie kilka dni później udało się dojść do porozumienia. Kolejna tura negocjacji miała wystartować w tym tygodniu i wiele wskazuje na to, że błyskawicznie osiągnięto konsensus. Katalońskie dzienniki "Mundo Deportivo" i "Sport" są już przekonane, że Messi dogadał się z Barceloną w sprawie przedłużenia umowy, w ramach której będzie piłkarzem mistrzów Hiszpanii przez kolejne pięć lat, czyli do 2022 roku.

Argentyńczyk lada dzień ma złożyć podpis pod kontraktem, a wtedy wszyscy fani "Barcy" będą mogli odetchnąć z ulgą. Jeżeli 29-latek faktycznie zostanie w klubie do 2022 roku, to sporo wskazuje na to, że będzie to jego ostatnia umowa w karierze. W momencie jej wygaśnięcia będzie miał już bowiem 35 lat. Jeśli jednak przez najbliższe sezony utrzyma rewelacyjną formę, jaką prezentuje m.in. w trwających rozgrywkach, to niewykluczone, że na Camp Nou pogra jeszcze dłużej.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: