SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Hiszpańskie media: Transfer Neymara do PSG przesądzony! Będzie kosztował ponad pół miliarda

Hiszpańskie media: Transfer Neymara do PSG przesądzony! Będzie kosztował ponad pół miliarda

21.07.2017, godz. 10:30
Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Catalunya Radio poinformowało, że transfer Neymara do PSG jest w 95 procentach pewny. Francuski gigant ma w ciągu najbliższych 48 godzin potwierdzić pozyskanie pomocnika Barcelony. Kwota odstępnego wynosi 222 miliony euro. Jeśli dodamy do tego zarobki piłkarza i kwestie podatkowe, okaże się, że paryżanie będą musieli wyłożyć ponad pół miliarda.

Neymarowi nie odpowiada w Barcelonie fakt, że pozostaje w cieniu innych piłkarzy. Wyżej w katalońskiej hierarchii są Lionel Messi i Luis Suarez. Brazylijczyk chce być zaś centralną postacią drużyny, dlatego woli przenieść się do Paryża, gdzie ma grać pierwsze skrzypce. Hiszpańskie i brazylijskie media twierdzą, że przenosiny Neymara znajdują się na ostatniej prostej. Ojciec piłkarza miał już porozumieć się z dyrektorem sportowym PSG Antero Henrique. Panowie ustalili ponoć wszystkie szczegóły pięcioletniego kontraktu, na mocy którego Neymar ma zarobić 150 milionów euro. Średnio 30 za sezon.

Sam zawodnik miał już odbyć poważną rozmowę z prezesem Barcelony podczas lotu do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie przebywa zespół "Dumy Katalonii". Neymar miał dać jasno do zrozumienia, że nie odpowiada mu rola, jaką pełni w drużynie. Do tej pory Barca zaprzeczała plotkom o transferze gwiazdy, ale wiele wskazuje na to, że sprawa zakończy się odejściem Neymara. Potwierdziła to także siostra piłkarza w rozmowie z brazylijskim dziennikarzem Ricardo Martinsem.

W całą sprawę powątpiewa dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński, czym podzielił się na swoim Twitterze. Wydaje się, że kolejne godziny wszystko wyjaśnią. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Neymar będzie najdroższym piłkarzem w historii futbolu.

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: