SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna primera division James Rodriguez ma kłopoty? Grożono mu śmiercią!

James Rodriguez ma kłopoty? Grożono mu śmiercią!

10.10.2016, godz. 16:34
James Rodriguez
foto: Facebook

Nie jest łatwo być piłkarzem w Ameryce Południowej, sczególnie, gdy jest się tak popularnym. Ostatnio przekonał się o tym zawodnik Realu Madryt James Rodriguez. Pomocnik poleciał na zgrupowanie reprezentacji Kolumbii przed meczem z Paragwajem, którym nie zagrał z powodu kontuzji, ale to nie był koniec jego kłopotów. Okazało się bowiem, że 25-latkowi grożono śmiercią!

James Rodriguez od pewnego czasu zmaga się z kontuzją, ale mimo to postanowił polecieć na zgrupowanie reprezentacji Kolumbii przed meczami eliminacji mistrzostw świata w Rosji z Paragwajem i Urugwajem. Tam jednak okazało się, że nie jest zdolny do gry, i pierwsze ze spotkań obejrzał z wysokości trybun. Jakby mało było problemów, to okazało się, że do jego domu w Kolumbii podrzucono paczkę z... bronią i pogróżkami!

To nie był jednak pierwszy raz, kiedy piłkarzowi i jego rodzinie grożono śmiercią. Matka 25-latka Pilar Rubio postanowiła nagłośnić całą sprawę, bo ma już wyraźnie dość całej sytuacji. Na swoim profilu na Twitterze udostępniła wiadomości, jakie dostawała od "Legion Holk" - grupy, która znana jest z nękania, zastraszania w mediach społecznościowych czy wymuszeń w Internecie.

"Właśnie jedziemy do twojego domu w pełni uzbrojeni. Pożegnaj się ze wszystkim tym, co masz", "#JamesWstydemKolumbii. Ludzki śmieć", "Chcesz zobaczyć jak wygląda martwy James?" - m.in. wiadomości o takiej treści dostawała matka Rodrigueza. Wobec takich pogróżek trudno czuć się bezpiecznie, ale na tym nie koniec. Jeden z przedstawicieli grupy "Legion Holk" wrzucił na Twittera zdjęcie broni i podpisał je: "Jestem gotowy, by przyjść po Jamesa Rodrigueza".

Piłkarz postanowił więc szybko wracać do Madrytu. Po pierwsze, by w lepszych warunkach dochodzić do zdrowia po kontuzji. A po drugie, by wreszcie czuć się bezpiecznie. Z pewnością nie jest łatwo żyć, gdy co chwila ktoś grozi ci śmiercią.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: