SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Jeremy Mathieu zrezygnował z gry w kadrze Francji: Brakuje mi motywacji by reprezentować kraj

Jeremy Mathieu zrezygnował z gry w kadrze Francji: Brakuje mi motywacji by reprezentować kraj

01.10.2016, godz. 14:53
Jeremy Mathieu, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Trudno to nazwać postawą godną prawdziwego sportowca. Jeremy Mathieu, defensor Barcelony, oznajmił francuskim dziennikarzom, że nie przyjął powołania do kadry Francji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki postanowił bronić swojej decyzji. 33-latek stwierdził bowiem, że... brakuje mu już motywacji by reprezentować kraj. Cóż, trudno nazwać to patriotyczną postawą.

- Myślałem o tym trochę, zanim podjąłem taką decyzję. Nie sprzeciwiałem się powołaniu, chodzi po prostu o to, że nie mam motywacji, by kontynuować. Chcę poświęcić się grze w klubie - powiedział Mathieu. Niestety, zapomniał dodać, że zwyczajnie woli zarabiać w Barcelonie, a nie męczyć się za darmo w kadrze narodowej. Co akurat dziwne w jego przypadku by nie było. Mathieu już wcześniej udowodnił bowiem, że z postawą godną prawdziwego sportowca ma koszmarne problemy. Po podpisaniu kontraktu z Katalończykami nie miał najmniejszego zamiaru ukrywać, że jest uzależniony od nikotyny i bez względu na zdanie trenera, będzie nałogowo jarać fajki. Kondycja? Nikogo ona nie powinna interesować, przecież to jego sprawa, czy będzie oddychać rękawami, czy nie.

To kolejny odcinek smutnej epopei. Futbol klubowy zdominował futbol reprezentacyjny. To jest fakt. I pewnego dnia decyzja taka jak Mathieu będzie dotyczyć zdecydowanie młodszych piłkarzy. Gracz Barcy zawsze może tłumaczyć się wiekiem. 33 lata, perspektywa mundialu za dwa lata: - Wolę zostawić miejsce młodszym.

Tylko czy to nie trener powinien decydować, kto mu się przyda na mistrzostwach świata, a kto nie?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: