SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Kibice oburzeni! Bilety na towarzyski mecz Real - Barcelona kosztują nawet... 45 tysięcy

Kibice oburzeni! Bilety na towarzyski mecz Real - Barcelona kosztują nawet... 45 tysięcy

18.03.2017, godz. 08:56
Andres Iniesta i Casemiro po mecz FC Barcelona - Real Madryt
foto: EAST NEWS

To ma być wielka gratka dla wszystkich amerykańskich kibiców spragnionych wielkiej piłki. Latem w Miami dojdzie do towarzyskiego spotkania Real Madryt - FC Barcelona i należy się spodziewać, że na trybunach zasiądzie komplet widzów. Ale za bilety będą musieli wydać prawdziwą fortunę! Pojedyncze wejściówki na El Clasico kosztują nawet... 45 tysięcy dolarów!

Real Madryt i FC Barcelona to dwie największe i najpopularniejsze drużyny w Hiszpanii, a pod tym względem są też w ścisłej czołówce klubów z całego świata. Mają wielu fanów na wszystkich kontynentach, łącznie z Ameryką Północną. W Stanach Zjednoczonych, które coraz mocniej interesują się piłką nożną, Leo Messi czy Cristiano Ronaldo mają status największych gwiazd. W związku z tym postanowiono zrobić ukłon w stronę amerykańskich kibiców. Już lipcu w USA odbędzie się bowiem towarzyskie El Clasico!

Starcie konkretnie zaplanowane jest na dziewiątego lipca tego roku. Dla obu drużyn będzie etapem przygotowań do nowego sezonu i zapewne też elementem zagranicznego tournee, które powoli staje się tradycją w przypadku największych europejskich klubów. Mecz odbędzie się na stadionie Hard Rock w Miami i trzeba się spodziewać, że spragnieni wielkiej piłki amerykańscy kibice wykupią wszystkie bilety na to spotkanie.

Ale będzie to ich kosztowało prawdziwą fortunę! Wejściówki na towarzyskie starcie Realu z Barceloną są bowiem kosmicznie drogie. Te najtańsze można nabyć za 373 dolary, ale najdroższe sięgają nawet 45 tysięcy dolarów! Mimo to mamy wrażenie, że i tak nie zabraknie pasjonatów, którzy wydadzą całą swoją roczną pensję, by tylko zobaczyć na żywo Messiego i Ronaldo.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: