SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Kolejne problemy Leo Messiego. Jego fundacja ukryła 10 milionów euro!

Kolejne problemy Leo Messiego. Jego fundacja ukryła 10 milionów euro!

27.06.2017, godz. 15:50
Lionel Messi
Lionel Messi po meczu FC Barcelona - Juventus Turyn 0-0 foto: AP

Hiszpański dziennik "ABC" doniósł, że Fundacja Leo Messiego mogła nie zadeklarować hiszpańskim i argentyńskim władzom nawet 10 milionów euro. Fundacja miała być parasolem ochronnym dla rodzinnych biznesów Messich. Czy to oznacza kolejne problemy gwiazdora Barcelony?

Dziennik "ABC" twierdzi, że w latach 2007-2015 Fundacja Leo Messiego ukryła przed władzami nawet 10 milionów euro dochodu. W pierwszych sześciu latach swojej działalności fundacja nie była zarejestrowana. Argentyńczyk wpisał ją do rejestru dopiero w 2013 roku, a to oznacza, że nie ma też pewności, na jaki cel przekazywała pieniądze fundacja na początku swojego funckjonowania.

"ABC" twierdzi, że była ona parasolem ochronnym dla prywatnych biznesów rodziny Messiego. Jeśli doniesienia gazety się potwierdzą, oznacza to, że Argentyńczyka czeka kolejna przeprawa z hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości. Przypomnijmy, że niedawno Messiego skazano na 18 miesięcy pozbawienia wolności za nieprawidłowości podatkowe. Argentyńczyk oszukał fiskus na 4 miliony.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: