SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Kolejny piękny gest Cristiano Ronaldo. Pomoże dzieciom z Syrii

Kolejny piękny gest Cristiano Ronaldo. Pomoże dzieciom z Syrii

25.12.2016, godz. 12:25
Cristiano Ronaldo wspiera dzieci w Syrii
foto: Facebook

Cristiano Ronaldo od lat budzi bardzo skrajne emocje. Jedni go uwielbiają, inni nie cierpią. Ale jednego nie można mu odmówić - jest wielkim człowiekiem. I udowodnił to po raz kolejny! Słynny Portugalczyk postanowił finansowo wesprzeć fundację, która pomaga dzieciom w ogarniętej wojną Syrii. - Jestem słynnym piłkarzem, ale to wy jesteście prawdziwymi bohaterami - powiedział zawodnik Realu Madryt.

Gdy jest na boisku, wzbudza skrajnie różne emocje. Jedni go uwielbiają i zachwycają się jego kunsztem, innych irytują i denerwują różne gesty i zachowania. Ale poza murawą jego postawa nie może budzić wątpliwości - jest naprawdę wielkim człowiekiem. Cristiano Ronaldo już niejednokrotnie pokazywał, że nie jest obojętny na cierpienia innych ludzi, a teraz udowodnił to po raz kolejny.

Portugalczyk wsparł hojną darowizną fundację, która zajmuje się dziećmi w ogarniętej wojną Syrii. Nie wiadomo, o jakiej kwocie mowa, ale ma ona pomóc w zakupie żywności, ubrań czy leków tym najbardziej potrzebującym rodzinom.

- To dla dzieci w Syrii. Wiemy, że bardzo cierpicie. Jestem słynnym piłkarzem, ale to wy jesteście prawdziwymi bohaterami. Nie traćcie nadziei. Świat jest z wami i troszczy się o was. Ja też - powiedział Ronaldo w specjalnie nagranym filmiku, który trafił do sieci.

- Hojny datek Cristiano Ronaldo pomoże nam wspierać dzieci z Aleppo i całej Syrii, które muszą znosić rzeczy, jakie dzieciom w ogóle nie powinny się przytrafiać. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za to, co zrobił. To nie tylko ikona światowego sportu, ale także osoba, która jak nikt inny może dać nadzieję. A tego dzieci w Syrii bardzo potrzebują - powiedział Nick Finney z organizacji Save The Children, która poinformowała o darowiźnie Portugalczyka.

Można go nie lubić, można się na niego złościć, ale na pewno nie można przejść obojętnie wobec takich wspaniałych gestów. Brawo!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: