SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Kolejny rekord Cristiano Ronaldo! Może przetrwać dziesiątki lat

Kolejny rekord Cristiano Ronaldo! Może przetrwać dziesiątki lat

18.05.2017, godz. 10:56
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo pracuje na kolejną Złotą Piłkę. W środę Portugalczyk w meczu jego Realu Madryt z Celtą Vigo strzelił kolejne dwa gole i łącznie ma już trzysta sześćdziesiąt osiem bramek zdobytych na boiskach w trzech krajach. Nie ma na świecie zawodnika, który mógłby pochwalić się lepszym bilansem niż mistrz Europy z ubiegłego roku.

Cristiano Ronaldo w środę potwierdził, że znajduje się w doskonałej formie. Portugalski gwiazdor doprowadził "Królewskich" do zwycięstwa z Celtą Vigo, które znacznie przybliżyło zespół ze stolicy Hiszpanii do mistrzostwa kraju. "Los Blancos" w ostatniej kolejce zmierzą się z Malagą i jeśli tego spotkania nie przegrają, to wzniosą trofeum do góry. Sam CR7 robi kolejne kroki do zdobycia następnej w karierze Złotej Piłki.

Dwa kolejne gole dla Realu pozwoliły mu na pobicie kolejnego rekordu. W trzech ligach (portugalskiej, angielskiej i hiszpańskiej) zdobył już łącznie trzysta sześćdziesiąt osiem bramek. Poprzedni najlepszy wynik należał do Jimmy'ego Gravesa. On strzelił łącznie trzysta sześćdziesiąt sześć goli w ligach angielskiej i włoskiej, a rekord dzierżył aż czterdzieści sześć lat! Wygląda więc na to, że 32-letni Cristiano Ronaldo znalazł sposób na... długowieczność!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: