SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna primera division Koniec debaty "Messi vs Ronaldo"! Najlepszego piłkarza świata wybrał... papież Franciszek

Koniec debaty "Messi vs Ronaldo"! Najlepszego piłkarza świata wybrał... papież Franciszek

01.08.2016, godz. 15:39
Leo Messi, Cristiano Ronaldo i papież Franciszek
foto: EAST NEWS

Od lat wśród kibiców piłkarskich trwała debata na temat tego, kto jest lepszym piłkarzem - Leo Messi czy Cristiano Ronaldo. Zakończył ją jednak papież Franciszek, który wskazał swojego faworyta w tym pojedynku. A słowo głowy Kościoła jest święte, dlatego też wszystko stało się już jasne i dyskusja została oficjalnie zamknięta!

Papież jest wielkim fanem piłki nożnej, dlatego też z pewnością śledzi to, co dzieje się w świecie futbolu. Trudno traktować go jako eksperta, ale mimo wszystko dzięki niemu jedna zagadka została rozwiązana. Zapytany o to, czy lepszym piłkarzem był Pele czy Maradona, ten nie miał wątpliwości - Jak dla mnie to Messi - przyznał.

Ale taki wybór był dość oczywisty. Obaj są Argentyńczykami, a łączy ich też to, że to chyba najbardziej rozpoznawalne, a jednocześnie uwielbiane postacie w kraju. Co jednak ciekawe głowa Kościoła uznała, że piłkarz Barcelony jest lepszym zawodnikiem, niż "boski" Maradona, który wśród fanów "Albicelestes" także stał się obiektem swoistego kultu.

A Cristiano Ronaldo? Jego umiejętności papież chyba jednak nie ceni najwyżej...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: