SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division To koniec seksafery? Gwiazda Realu może zostać oczyszczona z zarzutów

To koniec seksafery? Gwiazda Realu może zostać oczyszczona z zarzutów

12.07.2017, godz. 08:13
Karim Benzema wielkim nieobecnym na Euro 2016
foto: EAST NEWS

Paryski Sąd Kasacyjny dostrzegł sporo nadużyć w postępowaniu francuskich funckjonariuszy i odesłał sprawę Kamila Benzemy do Sądu Apelacyjnego. Ten może ją umorzyć i zakończyć prawne problemy gwiazdora, którego inny piłkarz, Mathieu Valbuena, oskarżył o szantaż.

Od 2015 roku przeciwko Karimowi Benzemie toczy się postępowanie karne. Piłkarz Realu Madryt miał szantażować innego francuskiego piłkarza, Mathieu Valbuenę, ujawieniem nagrania jego stosunku seksualnego z żoną. Te oskarżenia doprowadziły do wyrzucenia Benzemy z reprezentacji Francji. Snajpera ominęło przez to Euro 2016.

Sąd Kasacyjny uznał, że w sprawie Benzemy dokonano szeregu nadużyć, a funckjonariusze w wielu miejscach dpuszczali się łamania reguł i prawa. Decyzją sądu sprawą ma zająć się teraz Sąd Apelacyjny. Prawnicy Benzemy twierdzą, że taka decyzja jest początkiem końca problemów snajpera "Królewskich". Mówią, że sprawa zostanie najprawdopodbniej umorzona. Werdykt Sądu Kasacyjnego został w obozie Benzemy przyjęty jako wielki sukces.

Entuzjazmu nie podzielają eksperci. Podkreślają, że sąd odniósł się jedynie do postępowania funckjonariuszy policji. Nie podważył jednak samej winy piłkarza.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: