SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Korupcyjna obława w Hiszpanii. Aresztowano prezydenta federacji piłkarskiej!

Korupcyjna obława w Hiszpanii. Aresztowano prezydenta federacji piłkarskiej!

18.07.2017, godz. 11:33
Angel Maria Villar, prezydent hiszpańskiej federacji piłki nożnej
Sternik hiszpańskiego futbolu Angel Maria Villar foto: EAST NEWS

Ogromne zamieszanie w Hiszpanii! We wtorek nad ranem funkcjonariusze zapukali do drzwi prezydenta tamtejszej federacji piłkarskiej i go aresztowali! Według informacji podawanych przez media na Półwyspie Iberyjskim, sprawa ma związek z korupcją, której miał dopuścić się Angel Maria Villar. Oprócz sternika hiszpańskiego futbolu aresztowano także jego syna - Gorkę.

Sąd Najwyższy w Hiszpanii prowadzi operację związaną z korupcją. W związku z tym podjęto decyzję o aresztowaniu Angela Marii Villara, prezydenta tamtejszej federacji piłkarskiej. Oprócz niego w ręce funkcjonariuszy trafił także syn sternika hiszpańskiej futbolu oraz kilka innych osób z jego otoczenia. Sędzia Santiago Pedraz, który nadzoruje sprawę poinformował, że policja akcję przeprowadziła we wtorek rano. Wszystko to potwierdzono hiszpańskiej agencji Efe.

Zbigniew Boniek ostro skarcił bramkarza Liverpoolu. "Lepiej mówić mniej"

Na Półwyspie Iberyjskim głośno mówi się o możliwych powodach wtorkowych aresztowań. Media, w tym między innymi dziennik "Marca", podają, że Villar miał dopuścić się fałszowania dokumentów oraz korupcji. Prezydent federacji podejrzewany jest także o specjalne traktowanie niektórych dyrektorów regionalnych, którzy mieli otrzymywać pieniądze z kasy piłkarskiej centrali. Otrzymać mieli je ci działacze, którzy pomogli wygrać Villarowi walkę o reelekcję.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: