David Villa (Hiszpania, Barcelona)

Autor: archiwum se.pl Po tym, jak w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w Japonii Villa złamał nogę, jego występ na EURO 2012 zawisł na cienkim włosku. Jeśli rzeczywiście zabraknie go na czerwcowym turnieju, będzie to wielka strata. Villa to bowiem król strzelców EURO 2008 i mundialu 2010. Kibice reprezentacji Hiszpanii wciąż liczą, że uda mu się wykurować, ale czasu może okazać się zbyt mało...

La Liga. David Villa uratował Barcę

2012-10-01 10:33

To był jeden z najbardziej emocjonujących meczów Primera Division w ostatnich latach. Po niesamowitym pojedynku Barcelona wygrała na wyjeździe z Sevillą 3:2.

Decydującą bramkę zdobył na sekundy przed końcem David Villa. Choć Barca od początku miała przewagę, to jako pierwsi trafili gospodarze, a konkretnie pochodzący z Tczewa Piotr Trochowski, który niedawno zdobył zwycięskiego gola w meczu z Realem Madryt. W 47. minucie po golu Negredo było już 2:0 i wydawało się, że Barcelona straci pierwsze punkty w sezonie.

Wtedy jednak obudził się Cesc Fabregas, który najpierw zdobył kontaktową bramkę, a następnie spowodował wyrzucenie z boiska Medela (uderzył piłkarza Barcy "z główki").

W 84. minucie Fabregas wyrównał, a w 90. minucie David Villa dał trzy punkty Barcelonie. To był jego 164. gol w Primera Division. Po sześciu kolejkach "Duma Katalonii" ma 18 punktów.