SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017

Legendy La Liga zagrają na stadionie Legii

26.04.2017, godz. 16:39
Legia Warszawa, pusty stadion
foto: EAST NEWS

To będzie nie lada atrakcja dla pasjonatów futbolu. Już 9 czerwca na stadionie Legii Warszawa odbędzie się mecz, w którym zagrają legendy hiszpańskiej La Liga, jak Fernando Morientes czy Gaizka Mendieta. Ich rywalami będą byli reprezentanci Polski. Organizatorem przedsięwzięcia jest ELEVEN SPORTS.

Do stolicy Polski przyjadą prawdziwe legendy hiszpańskiej ekstraklasy. Na stadionie na Łazienkowskiej będziemy mogli zobaczyć w akcji m.in. takich asów, jak obrońca Michel Salgado czy napastnik Fernando Morientes, którzy największe sukcesy odnosili w barwach Realu Madryt. Co ciekawe, Morientes zagrał kiedyś na starym obiekcie Legii. W sierpniu 1999 roku reprezentacja Polski - której selekcjonerem był Janusz Wójcik - przegrała 1:2 z Hiszpanią. Dla gości pierwszą bramkę zdobył właśnie wspomniany Morientes. Dla nas trafił Tomasz Hajto, który też 9 czerwca pojawi się na stadionie Legii.

Ponadto w drużynie sław hiszpańskiego futbolu wystąpi m.in. pomocnik Gaizka Mendieta (najlepszy okres miał w Valencii, grał także w Barcelonie) oraz Fernando Sanz i David Albelda. Hiszpańską ekipę wzmocnią również Włoch Gianluca Zambrotta (mistrz świata 2006) i Francuz Christian Karembeu (mistrz świata 1998). W polskiej drużynie zagrają m.in. bramkarz Jerzy Dudek, Jacek Bąk, Jacek Krzynówek i Michał Żewłakow. Transmisję ze spotkania przeprowadzi ELEVEN SPORTS, która jest pomysłodawcą tego wydarzenia.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: