SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Leo Messi dostanie WIELKĄ podwyżkę? Barcelona chce zaproponować nową umowę

Leo Messi dostanie WIELKĄ podwyżkę? Barcelona chce zaproponować nową umowę

07.03.2017, godz. 12:04
Leo Messi, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Leo Messi wciąż nie podpisał z Barceloną nowej umowy, co spowodowało gigantyczną falę plotek na temat jego przyszłości. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku, ale klub wreszcie jest gotowy, by zaproponować Argentyńczykowi ogromną podwyżkę. Oferuje mu aż 35 mln euro rocznie, ale "Dumę Katalonii" mogą przebić Chińczycy, którzy chcą dać 29-latkowi nawet 50 mln euro za sezon gry!

Kontrakt Messiego z Barceloną wygasa w czerwcu 2018 roku i klub bardzo chciałby go przedłużyć. Sęk w tym, że negocjacje się przedłużają, a powodem tego są rozbieżności obu stron w kwestiach finansowych. "Duma Katalonii" jest gotowa złożyć Argentyńczykowi ofertę nowej umowy, na podstawie której ten zarabiałby aż 35 mln euro rocznie. To ogromna podwyżka, bo aktualnie 29-latek ma pensję na poziomie niespełna 19 mln euro za sezon gry.

To górna granica kwoty, jaką Barcelona byłaby w stanie wypłacać Messiemu. Co ciekawe dużą część z tych pieniędzy musieliby pokrywać sponsorzy, bo klub nie dysponuje aż tak dużymi funduszami. Mimo to 35 mln euro nie zadowala w pełni Argentyńczyka, który chciałby dostawać więcej. A to może mu zapewnić kilka innych klubów. W grę wchodzi Manchester City, który dysponuje ogromnym budżetem, a dodatkowo zawodnika mogłaby skusić ponowna współpraca z Pepem Guardiolą. Do walki o Messiego mogą też wkroczyć chińskie kluby, które proponują mu ponoć nawet 50 mln euro rocznie!

Choć negocjacje przebiegają bardzo wolno, to w Barcelonie są przekonani, że uda im się zatrzymać swojego najlepszego piłkarza. - To dla niego idealne miejsce. To perfekcyjna kombinacja, małżeństwo doskonałe. To służy Barcelonie i jemu samemu. Tu jest jego życie, to jest jego miasto. Nie opuści nas - powiedział dyrektor sportowy "Dumy Katalonii", Ariedo Braida.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: