SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Leo Messi odejdzie z Barcelony? Duma Katalonii może stracić swojego asa

Leo Messi odejdzie z Barcelony? Duma Katalonii może stracić swojego asa

12.01.2017, godz. 10:58
Leo Messi, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

FC Barcelona bez Leo Messiego? Wydaje się to wręcz niemożliwe, a jednak niedługo może stać się faktem. Wszystko za sprawą wypowiedzi dyrektora generalnego mistrza Hiszpanii, który stwierdził, że klub nie będzie starał się zatrzymać Argentyńczyka za wszelką cenę. Te słowa spotkały się z negatywnym odbiorem w Katalonii, a Luis Suarez wezwał władze do przedłużenia umowy z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Przyszłość Leo Messiego na Camp Nou stanęła pod znakiem zapytania. Kontrakt Argentyńczyka wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu i wciąż nie został on przedłużony. Decyzja w tej sprawie ma zapasć ponoć w najbliższych miesiącach, lecz jak najszybszego rozwiązania w tej sprawie domaga się inny gracz Barcelony, który niedawno związał się nową umową z mistrzem Hiszpanii. - Nie jestem człowiekiem od liczb. Zajmuję się futbolem i życzę sobie, aby Messi pozostał piłkarzem Barcy ile tylko się da. Jest najlepszy na świecie i pokazuje to w każdym meczu. Zawsze nas czymś zaskakuje. Jego kontrakt trzeba przedłużyć, a nie gadać o posiadaniu zdrowego rozsądku - powiedział Luis Suarez nawiązując tym samym do słów wypowiedzianych przez dyrektora generalnego klubu.

- Barca nie może przeznaczyć na wynagrodzenia więcej niż siedemdziesiąt procent budżetu, dlatego musimy to zbilansować. Jedną z możliwości jest zwiększenie przychodów, co rozważamy w naszym planie strategicznym. Chcemy mieć w klubie najlepszych, ale być może będzie trzeba wybrać priorytety. Pragnieniem Barcelony jest to, by najlepszy zawodnik na świecie i w historii futbolu został tutaj. Chciałbym uspokoić socios i kibiców, ale zawsze musimy działać ze zdrowym rozsądkiem - stwierdził Oscar Grau. Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem i została uznana za kontrowersyjną. W końcu mało kto wyobraża sobie, że pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki mógłby kontynuować karierę w barwach innego klubu.

Patrząc na ostatnie wydarzenia i wspomnianą wypowiedź zapewne ręce zacierają działacze chińskich klubów, którzy na pewno zrobiliby wszystko, aby sprowadzić do siebie genialnego Argentyńczyka. Wówczas zostałby najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie, lecz wydaje się mało realne, że Messi przywdzieje koszulkę któregoś z tamtejszych zespołów. Z "Dumą Katalonii" związany jest od 2001 roku i w tym czasie zdobył z Barceloną wiele trofeów w tym m.in. ośmiokrotnie mistrzostwo Hiszpanii oraz czterokrotnie Ligę Mistrzów. Do niego należą również klubowe rekordy strzeleckie.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: