SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Leo Messi SKAZANY! Doigrał się więzienia za oszustwa podatkowe

Leo Messi SKAZANY! Doigrał się więzienia za oszustwa podatkowe

06.07.2016, godz. 14:35
Lionel Messi
Lionel Messi foto: EAST NEWS

Leo Messi i jego ojciec Jorge Horacio zostali skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane przestępstwa podatkowe. Wyrok zapadł w środę, a dotyczył oszustw, jakie miały miejsce w latach 2007-2009 na kwotę 4,2 miliona euro.

Sprawa dotycząca domniemanych oszustw w wykonaniu Messiego i jego ojca toczyła się od kilku dobrych miesięcy. Argentyńczyka oskarżano o niezapłacenie 4,2 miliona euro podatków w latach 2007, 2008 i 2009. Początkowo prokuratura domagała się kary tylko dla Jorge Horacio Messiego, który miał stać za tym przestępstwem i jedynie instruować syna, ale hiszpański Urząd Skarbowy pozostał nieugięty. Domagał się ponad 22 miesięcy pozbawienia wolności dla obu mężczyzn.

Ostatecznie sąd nie uwierzył tłumaczeniom Messich i przyznał rację oskarżycielom. Tym samym gwiazdor Barcelony został skazany na 21 miesięcy pozbawienia wolności, ale w Hiszpanii prawo skonstruowane jest w ten sposób, że wyroki poniżej dwóch lat (w przypadkach innych niż dotyczących użycia przemocy) są atomatycznie zawieszane. Oznacza to, że Argentyńczyk nie pójdzie do więzienia, ale każda kolejna kara będzie skutkować realnym pozbawieniem wolności.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: