SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Kosmiczny kontrakt Messiego. Będzie zarabiał ponad 3 miliony złotych tygodniowo!

Kosmiczny kontrakt Messiego. Będzie zarabiał ponad 3 miliony złotych tygodniowo!

05.07.2017, godz. 15:30
Leo Messi, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

W ostatnich tygodniach kibice FC Barcelona żyli różnymi plotkami transferowymi, ale chyba jeszcze bardziej interesowali się tym, czy Leo Messi przedłuży kontrakt z klubem. Katalońskie media donosiły, że strony doszły do porozumienia już jakiś czas temu, a w środę oficjalnie potwierdzono te informacje. Argentyńczyk zwiąże się z "Barcą" na kolejne cztery lata i dostanie astronomiczną pensję!

To z pewnością szczęśliwy dzień dla wszystkich kibiców Barcelony, ale też jej szefów, trenerów i zapewne samych piłkarzy. W środę klub potwierdził, że Leo Messi podpisze wkrótce nowy kontrakt, na mocy którego będzie zawodnikiem "Dumy Katalonii" przez kolejne cztery lata - do czerwca 2021 roku. To chyba powinno - przynajmniej na jakiś czas - zakończyć spekulacje dotyczące transferu Argentyńczyka do innego klubu.

Kataloński dziennik "Sport" zdradził też, na jaką pensję może liczyć zawodnik. A to naprawdę astronomiczne pieniądze. Za rok gry Argentyńczyk zarobi... 40 mln euro rocznie netto, co daje około 757 tysięcy euro tygodniowo (ponad 3 mln zł). W grę wchodzą też odpowiednie bonusy za wyniki. Ponadto miejscowe media twierdzą, że w kontrakcie została wpisana gigantyczna klauzula odstępnego. Chodzi ponoć o 300 mln euro!

Obecnie piłkarz przebywa na wakacjach, a negocjacje były prowadzone przez jego przedstawicieli. Sama umowa zostanie parafowana, kiedy Messi wróci do stolicy Katalonii, by przygotowywać się z resztą zespołu do nowego sezonu. A to nastąpi w połowie miesiąca, najprawdopodobniej 15 lipca.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: