Atletico - Real Madryt

Autor: Eastnews

Levante wybiło z głowy Atletico marzenia o tytule. Real walczy do końca o mistrzostwo [SKRÓTY WIDEO]

2016-05-09 14:50

Walka o mistrzostwo Hiszpanii zaczyna nabierać rumieńców. Z gry o tron wypadło Atletico, które poległo z Levante 1:2 i nie ma szans na dogonienie Barcelony. Jedyną drużyną, która może to zrobić jest Real Madryt. "Królewscy" wygrali z Valencią i przed ostatnią kolejką tracą jeden punkt do "Dumy Katalonii". Zobaczcie SKRÓTY WIDEO z meczów Realu i Atletico.

Real Madryt wciąż wierzy w zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. "Królewscy" są w finale Ligi Mistrzów, lecz nadal tli się nadzieja na wygranie tytułu. W 37. kolejce Primera Division na Santiago Bernabeu przyjechała Valencia. Zinedine Zidane nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Keylora Navasa, Garetha Bale'a oraz Luki Modricia, który zgłosił w niedzielę uraz. Francuz nie chciał ryzykować zdrowia Chorwata tym bardziej, że z tyłu głowy ma finał Ligi Mistrzów w Mediolanie na San Siro. Jednak nawet bez swoich kluczowych zawodników gospodarze potrafili pokonać "Nietoperzy" 3:2 za sprawą dwóch goli Cristiano Ronaldo i jednego trafienia Karima Benzemy. Przed ostatnią kolejką Real traci do Barcelony jeden punkt, co oznacza, że jeśli chce sięgnąć po tytuł musi wygrać swoje spotkanie z Deportivo i liczyć na stratę punktów przez graczy Luisa Enrique, którzy zagrają na wyjeździe z Granadą.

Znacznie gorzej powidoło się bandzie Diego Simeone, który poczynania swoich podopiecznych oglądał z trybun, ponieważ został zawieszony do końca sezonu. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gości, którzy objęli prowadzenie po golu Fernando Torresa. Mało kto w obozie "Los Colchoneros" spodziewał się, że są to miłe złego początki. W 30. minucie Victor Casadesus zdobył bramkę kontaktową dla Levante, a gwoźdźiem do trumny było trafienie z 90. minuty Giuseppe Rossiego. Atletico sensacyjnie poległo na terenie spadkowicza z Primera Division i pogrzebało swoje szanse na mistrzostwo Hiszpanii.