SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017

Lionel Messi: Cristiano Ronaldo jest fenomalny

09.06.2017, godz. 11:52
FC Barcelona, Real Madryt, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo
foto: EAST NEWS

Na co dzień Lionel Messi i Cristiano Ronaldo walczą o kolejne rekordy i wyróżnienia. Obaj w ostatnich latach zdominowali światowy futbol i wymieniają się tylko trofeami. Poza boiskiem darzą się jednak olbrzymim szacunkiem. Potwierdził to Argentyńczyk, który ostatnio bardzo ciepło wypowiedział się o dokonaniach mistrza Europy z Portugalią. - On jest fenomenalny - stwierdził gwiazdor FC Barcelona.

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo od kilku lat toczą wojnę, która elektryzuje kibiców piłki nożnej na całym świecie. Dwójka zdystansowała pozostałych futbolistów i dzieli między siebie kolejne wyróżnienia. Walka kończy się jednak na boisku. Poza nim panowie mają do siebie sporo respektu. Potwierdził to Argentyńczyk swoją ostatnią wypowiedzią na temat Portugalczyka. - Każdego roku staramy się dawać jak najwięcej naszym drużynom, a cała otoczka pozaboiskowa, porównywanie nas przez media, schodzi na dalszy plan. Cristiano Ronaldo to fenomenalny piłkarz o wielkich umiejętnościach i wciąż się rozwija. To sprawia, że jest jednym z najlepszych na świecie - stwierdził zawodnik FC Barcelona podczas zgrupowania reprezentacji Argentyny przed towarzyskim meczem z Brazylią.

Lionel Messi do tej pory zdobył pięć Złotych Piłek. Cristiano Ronaldo ma jedno wyróżnienie mniej, ale zdaniem wielu już przesądził losy kolejnego. Tym samym, najprawdopodobniej, w przyszłym roku zrówna się z Argentyńczykiem. Miniony sezon lepiej wspominał będzie CR7. Z Realem Madryt zdobył mistrzostwo Hiszpanii i drugi raz z rzędu wygrał w Lidze Mistrzów. Messiemu i "Dumie Katalonii" zostało fetowanie triumfu w Pucharze Króla.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: