SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Marco Verratti robi wszystko, byle trafić do Barcelony! Zrezygnował nawet z gigantycznej pensji

Marco Verratti robi wszystko, byle trafić do Barcelony! Zrezygnował nawet z gigantycznej pensji

24.06.2017, godz. 12:11
Marco Verratti, PSG
Marco Verratti, włoski pomocnik PSG. foto: EAST NEWS

To będzie prawdopodobnie najdłuższa i najbardziej ekscytująca kampania transferowa letniego okienka! Marco Verratti tak się zapalił do transferu do FC Barcelony, że... zrezygnował z astronomicznej pensji w Paris Saint-Germain! Odmówił podpisania nowego kontraktu, ale władze wicemistrzów Francji wciąż nie chcą nawet słyszeć o odejściu swojej gwiazdy. Kto wygra przeciąganie liny?

Verratti to cel numer jeden Barcelony. Władze Dumy Katalonii od ponad miesiąca robią co mogą, byle ściągnąć Włocha na Camp Nou. Cena nie gra roli. Wspomina się nawet o 80 milionach euro. Piłkarz PSG to kluczowy element w układance Ernesto Valverde. Pomocnik, który przerwać ma dominację Realu Madryt w Hiszpanii i na Starym Kontynencie. Godny partner dla Andresa Iniesty oraz Lionela Messiego. Piłkarzy, których nazwiska zelektryzowały gwiazdora paryżan i dla których zdecydował się, że o zgodę na odejście walczyć będzie do samego końca.

Reprezentant "Squadre Azzura" jest zdeterminowany. Barca również, podobnie jak PSG. Powstał pat. Wyjść z niego postanowił właściciel wicemistrzów Francji, Nasser Al-Khelaifi. Zaproponował Verrattiemu nową umowę, chociaż stary kontrakt obowiązuje aż do 2021 roku. 12 milionów euro netto rocznie, milion miesięcznie. To miało zakończyć protest włoskiego zawodnika. Tyle że ten odmówił parafowania umowy! Dla niego liczy się bowiem tylko Barcelona.

Co dalej? Niewiadomo. Paryżanie Włocha sprzedać nie chcą. Barca już rozgląda się za innymi nazwiskami. Wspomina się między innymi o Brazylijczyku Coutinho. A tymczasem poszkodowanym pozostaje tylko piłkarz.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: