SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna primera division Najbliższy weekend bez La Liga? Wielkie upały w Hiszpanii

Najbliższy weekend bez La Liga? Wielkie upały w Hiszpanii

08.09.2016, godz. 11:19
Ivan Rakitić i Casemiro w meczu FC Barcelona - Real Madryt
foto: EAST NEWS

W najbliższy weekend w Hiszpanii miała się odbyć 3. kolejka La Liga, ale niewykluczone, że kibice będą musieli nieco dłużej poczekać na powrót piłkarzy na ligowe boiska po przerwie reprezentacyjnej. Mecze mogą zostać przełożone, a to wszystko wina wielkich upałów, jakie panują obecnie na Półwyspie Iberyjskim.

Od kilku dni w Hiszpanii panują ogromne upały, bo momentami temperatura dochodzi do 40 stopni Celsjusza. Takie warunki atmosferyczne z pewnością nie sprzyjają wszelkim aktywnościom fizycznym, a zauważył to prezydent La Liga Javier Tebas. Przyznał on, że jeżeli w najbliższych dniach wciąż będzie się utrzymywać taka aura, to niewykluczone jest przełożenie najbliższej kolejki ligi hiszpańskiej.

- Nie możemy zmuszać piłkarzy do gry przy 36-38 stopniach Celsjusza. Dyskutowaliśmy o tym nie tylko z powodu najbliższej kolejki, ale także ze względu na poprzednie spotkania. Real Madryt grał z Celtą Vigo przy 32 stopniach, więc problemem jest to, że wieczorami temperatura wcale nie jest dużo niższa niż w dzień. Rozmawialiśmy już z arbitrami, by zapewnili graczom przerwę na uzupełnienie płynów - powiedział Tebas na antenie radia Cadena COPE.

Ewentualne przełożenie najbliższej ligowej kolejki może się okazać korzystne dla Barcelony. Do pełni zdrowia po kontuzji odniesionej w meczu reprezentacji Argentyny wciąż nie wrócił Leo Messi, który spotkanie z Alaves miał rozpocząć na ławce. Zmiana terminów spotkań może spowodować, że 29-latek zdąży się wykurować w stu procentach i wystąpić od pierwszej minuty.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: