SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Najbliższy weekend bez La Liga? Wielkie upały w Hiszpanii

Najbliższy weekend bez La Liga? Wielkie upały w Hiszpanii

08.09.2016, godz. 11:19
Ivan Rakitić i Casemiro w meczu FC Barcelona - Real Madryt
foto: EAST NEWS

W najbliższy weekend w Hiszpanii miała się odbyć 3. kolejka La Liga, ale niewykluczone, że kibice będą musieli nieco dłużej poczekać na powrót piłkarzy na ligowe boiska po przerwie reprezentacyjnej. Mecze mogą zostać przełożone, a to wszystko wina wielkich upałów, jakie panują obecnie na Półwyspie Iberyjskim.

Od kilku dni w Hiszpanii panują ogromne upały, bo momentami temperatura dochodzi do 40 stopni Celsjusza. Takie warunki atmosferyczne z pewnością nie sprzyjają wszelkim aktywnościom fizycznym, a zauważył to prezydent La Liga Javier Tebas. Przyznał on, że jeżeli w najbliższych dniach wciąż będzie się utrzymywać taka aura, to niewykluczone jest przełożenie najbliższej kolejki ligi hiszpańskiej.

- Nie możemy zmuszać piłkarzy do gry przy 36-38 stopniach Celsjusza. Dyskutowaliśmy o tym nie tylko z powodu najbliższej kolejki, ale także ze względu na poprzednie spotkania. Real Madryt grał z Celtą Vigo przy 32 stopniach, więc problemem jest to, że wieczorami temperatura wcale nie jest dużo niższa niż w dzień. Rozmawialiśmy już z arbitrami, by zapewnili graczom przerwę na uzupełnienie płynów - powiedział Tebas na antenie radia Cadena COPE.

Ewentualne przełożenie najbliższej ligowej kolejki może się okazać korzystne dla Barcelony. Do pełni zdrowia po kontuzji odniesionej w meczu reprezentacji Argentyny wciąż nie wrócił Leo Messi, który spotkanie z Alaves miał rozpocząć na ławce. Zmiana terminów spotkań może spowodować, że 29-latek zdąży się wykurować w stu procentach i wystąpić od pierwszej minuty.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: