SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Neymar mógł przejść do PSG za blisko 200 mln euro! Czekała na niego rekordowa pensja

Neymar mógł przejść do PSG za blisko 200 mln euro! Czekała na niego rekordowa pensja

10.09.2016, godz. 12:21
Neymar, Brazylia
foto: EAST NEWS

Neymar był ponoć bardzo blisko opuszczenia Barcelony na rzecz Paris Saint-Germain - tak twierdzi agent piłkarza Wagner Riberio. Mistrzowie Francji dawali za Brazylijczyka prawie 200 mln euro! Pensja też miała być kosmiczna. Nikt w świecie piłki nożnej tyle nie zarabia!

Neymar przedłużył kontrakt z FC Barcelona w czerwcu 2016 roku, ale to nie odstraszyło PSG, które złożyło ofertę kupna Brazylijczyka. Ponoć włodarze francuskiej ekipy chcieli zapłacić... 190 mln euro! Mało tego, Neymar za rok gry w piłkę dostałby najlepszą pensję w historii futbolu! Za każdy sezon jego konto bankowe powiększałoby się o rekordowe 40 mln euro! Agent Brazylijczyka w rozmowie z ESPN wyznał, że jego podopieczny był bardzo blisko przenosin do Paryża, ale po prostu wolał zostać w Barcelonie. Nie zależało mu na jeszcze wyższej tygodniówce, gdyż w Hiszpanii i tak zarabia świetnie.

Gdyby transfer Neymara do PSG wypalił, skrzydłowy stałby się najdroższym piłkarzem w historii. Przebiłby wyczyn Paula Pogby, który tego lata zamienił Juventus Turyn na Manchester United. Angielski klub zapłacił za Francuza ponad 100 mln euro.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: