SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Neymar nie jest już piłkarzem FC Barcelona! Klauzula oficjalnie wpłacona

Neymar nie jest już piłkarzem FC Barcelona! Klauzula oficjalnie wpłacona

03.08.2017, godz. 20:50
Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Jedna z najciekawszych sag transferowych ostatnich lat wreszcie dobiega końca. W czwartek Neymar oficjalnie przestał być piłkarzem FC Barcelona. Klub potwierdził, że przedstawiciele Brazylijczyka wpłacili klauzulę odstępnego w wysokości 222 milionów euro. To oznacza, że zawodnik może teraz podpisać kontrakt z PSG.

Sprawa ta ciągnęła się od kilkunastu dni, ale teraz nie ma już żadnych przeciwwskazań, by Neymar podpisał kontrakt z PSG. Agenci Brazylijczyka w czwartek zjawili się w siedzibie FC Barcelona i wręczyli przedstawicielom klubu z Camp Nou czek na wysokość 222 milionów euro. Tym samym klauzula odstępnego została wpłacona, a to z kolei oznacza, że 25-letni skrzydłowy oficjalnie przestał być zawodnikiem "Dumy Katalonii".

Hiszpańskie media informują, że Neymar jeszcze dziś poleci do Paryża. Związanie się z PSG jest więc jedynie kwestią czasu. Ponoć już jutro może dojść do prezentacji piłkarza w nowym klubie. Choć Barcelona potwierdziła, że dostała wpłatę od przedstawicieli zawodnika, to jednocześnie zaznaczyła, że zamierza przekazać sprawę do UEFA.

- Dzisiaj prawni reprezentanci Neymara Jr. pojawili się w klubowych biurach i dokonali, w imieniu piłkarza, zapłaty 222 mln euro w ramach odszkodowania za jednostronne zerwanie kontraktu, którym związane były obie strony. Tym samym klub przekaże szczegóły tej operacji do UEFA, aby ta określiła odpowiedzialności dyscyplinarne, jakie mogą wyniknąć z tej sprawy - czytamy w oficjalnym komunikacje FC Barcelona.

Neymar grał w Barcelonie od 2013 roku. Przez te cztery lata wystąpił łącznie w 186 spotkaniach, w których zdobył 105 goli i zaliczył 80 asyst.

Messi podziękował Neymarowi za grę w Barcelonie. Piękne WIDEO

Ronaldo może trafić do więzienia na 15 lat!

Przeżył katastrofę lotniczą klubu Chapecoense. Teraz zagra z Barceloną

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: