SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Neymar pokazał wielką klasę. Wręczył koszulkę niepełnosprawnemu kibicowi rywali [WIDEO]

Neymar pokazał wielką klasę. Wręczył koszulkę niepełnosprawnemu kibicowi rywali [WIDEO]

25.09.2016, godz. 18:06
Messi Neymar Platini
Neymar foto: Reuters

Neymar na murawie często irytuje swoimi zachowaniami, szczególnie piłkarzy i trenerów rywali, ale poza boiskiem nie można odmówić mu klasy. Brazylijczyk pokazał ją po raz kolejny po końcowym gwizdku ligowego meczu Barcelony ze Sportingiem Gijon, kiedy to zamiast wymienić się koszulką z jednym z przeciwników podszedł w kierunku trybun i wręczył ją niepełnosprawnemu kibicowi gospodarzy. Piękny gest!

Świetny piłkarz, a do tego wielki człowiek - tak w skrócie opisać można Brazylijczyka Neymara. Choć często zarzuca mu się niepotrzebne prowokacje i celowe ośmieszanie przeciwników, to po meczu ze Sportingiem Gijon brawa bić mu będą nawet jego zagorzali rywale. Po końcowym gwizdku spotkania skrzydłowy Barcelony zauważył na trybunach niepełnosprawnego fana asturyjskiego klubu. Nie zastanawiając się długo pobiegł w jego kierunku, przeskoczył bandy reklamowe i wręczył mu swoją koszulkę.

Kibic był wyraźnie wzruszony zachowaniem Brazylijczyka i chwilę po całej sytuacji kamera uchwyciła go ocierającego łzy z twarzy. Zachowanie Neymara trzeba pochwalić, a było to podsumowanie bardzo dobrego dla niego popołudnia. Barcelona rozbiła Sporting aż 5:0, a były zawodnik Santosu zdobył w tym meczu dwa gole.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: