SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Nowy kontrakt Neymara w Barcelonie. KOSMICZNA kwota odstępnego!

Nowy kontrakt Neymara w Barcelonie. KOSMICZNA kwota odstępnego!

21.10.2016, godz. 21:04
Neymar - FC Barcelona
Neymar - FC Barcelona foto: EAST NEWS

Neymar podpisał nowy kontrakt z FC Barcelona! Jak poinformował klub w oficjalnym oświadczeniu, Brazylijczyk przedłużył umowę do 2021 roku. Zarobki piłkarza nie zostały ujawnione, ale kwota odstępnego już tak. Zainteresowani usługami Neymara będą musieli rozbić bank!

Ile wynosi nowa kwota odstępnego w kontrakcie Neymara? Zaledwie... 200 mln euro! A to nie wszystko. W kolejnym sezonie ta kwota wzrośnie do 222 mln, a później nawet do 250! W lato o usługi Brazylijczyka starało się ponoć bogate PSG, które oferowało Barcelonie 100 mln euro. Jeśli mistrzowie Francji dalej myślą o wykupie gwiazdora z Camp Nou, będą musieli znacznie podbić swoją ofertę. Tak wysoka kwota odstępnego oznacza, że Neymar musiał dostać pokaźną podwyżkę w Barcelonie. Klub nie ujawnił jednak tych szczegółów.

24-latek dołączył do Barcelony z Santosu w 2013 roku. Z "Dumą Katalonii" zdobył dziewięć trofeów, w tym za wygranie Ligi Mistrzów (2014/15) oraz dwóch mistrzostw Hiszpanii (2014/15 i 2015/16). W 150 występach, licząc wszystkie rozgrywki, zdobył 91 bramek.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: