Neymar, Barcelona

Autor: Eastnews Swoją bombę transferową miała także Barcelona. "Katalończycy" wyciagnęli z Santosu za 57 milionów euro Neymara.

Neymar uratował Barcelonę. 2:0 z Athletic Bilbao [WIDEO]

2014-09-13 20:07

Barcelona - Athletic Bilbao 2:0 w hicie Primera Division. Dopiero rezerwowy Neymar - do spółki z asystującym Leo Messim - zapewnili Katalończykom trzy punkty w spotkaniu inaugurującym sobotnią serię gier w Hiszpanii. Przez długie minuty podopieczni Luisa Enrique walili jednak głową w mur.

"Duma Katalonii" prowadzenie powinna była objąć już w pierwszej połowie. Dwie dogodne sytuacje miał bowiem Munir El Haddadi, ale w obu przypadkach podejmował złe decyzje w polu karnym i ostatecznie do przerwy na Camp Nou mieliśmy bezbramkowy remis.

Enrique Cerezo o hiszpańskich dziennikarzach: - Matoły!

Po przerwie napór gospodarzy jeszcze wzrósł. Po uderzeniach Jordiego Alby i El Haddadiego piłka nie wpadała jednak do bramki Gorki Iraizoza. Mecz odmienił dopiero Brazylijczyk Neymar.

W 79. minucie genialnym podaniem popisał się Leo Messi, a Brazylijczyk nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Pięć minut później świadkami byliśmy niemal analogicznej sytuacji. W polu karnym podawał Argentyńczyk, a napastnik z Kraju Kawy umieścił piłkę przy słupku.

Dla Barcelony to trzecie kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Luisa Enrique w ciągu 270 minut trwania rozgrywek nie stracili jeszcze bramki i zdecydowanie przewodzą tabeli Primera Division.

Barcelona - Athletic Bilbao 2:0 (0:0)
Bramki: Neymar 79, 84

Barcelona: Claudio Bravo - Martin Montoya, Javier Mascherano (46. Gerard Pique), Jeremy Mathieu, Jordi Alba - Sergio Busquets, Andres Iniesta, Ivan Rakitić - Pedro (78. Sandro Ramirez), Leo Messi, Munir El Haddadi (63. Neymar)

Athletic: Gorka Iraizoz - Oscar De Marcos, Carlos Gurpegi, Aymeric Laporte, Mikel Balenziaga - Ander Iturraspe, Mikel Rico (83. BorjaViguera), Benat (63. David Lopez), Markel Suaseta (63. Ibai Gomez) - Iker Muniain, Ariz Adruriz

Żółte kartki: Busquets - Aduriz

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail