SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Obrońca Althletiku Bilbao pokonał raka jąder i wrócił do gry!

Obrońca Althletiku Bilbao pokonał raka jąder i wrócił do gry!

20.01.2017, godz. 20:53
piłka nożna
piłka nożna foto: CYFRASPORT

21-letni Yeray Alvarez coraz lepiej radził sobie na boisku, lecz jego wyśmienity początek sezonu w Athletiku Bilbao przerwała straszna choroba. U młodego Baska zdiagnozowano nowotwór jąder, którego leczenie zajęło kilka tygodni. Ostatnio klub poinformował, że operacja zawodnika przeszła zgodnie z planem i Alvarez wrócił do treningów z drużyną. Najwyraźniej tęsknota za futbolem pomogła mu szybko wrócić do zdrowia!

Yeray Alvarez wystąpił w tym sezonie tylko 16 razy - w dziesięciu spotkaniach ligi hiszpańskiej, i w sześciu meczach Ligi Europy. 21-letni obrońca był prawdziwą niespodzianką drużyny z Bilbao, a rozwój jego wielkiej kariery wydawał się być tylko kwestią czasu. Młody zawodnik doskonale wywiązywał się z zadań defensywnych, dodając do tego dwie asysty i aktywny udział w atakach Basków.

Jego świetny początek zniszczyła choroba. Alvarez z meczu na mecz rozkręcał się coraz bardziej, kiedy wykryto u niego... raka jąder. Młody zawodnik miał przejść operację, po której czekało go kilka tygodni leczenia.

Ostatnio klub poinformował jednak, że wszystko poszło zgodnie z planem i obrońca zapomniał już o bólu i tragedii, jaką przeżył - Obyło się bez powikłań chirurgicznych. Nasz obrońca zaczął normalnie trenować z pierwszym zespołem i jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego - czytamy w oficjalnym stanowisku klubu z Baskonii. Alvarez podziękował swoim fanom, którzy byli z nim i dopingowali go w walce ze straszną chorobą - Jestem bardzo szczęśliwy. Wydaje się, że wszystko poszło znakomicie. Doceniam ogromne wsparcie, jakie otrzymałem. W tej chwili czuję się dobrze - powiedział młody talent.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: