SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Piękne zachowanie młodych graczy Barcelony wobec rywali. To się nazywa fair play! [WIDEO]

Piękne zachowanie młodych graczy Barcelony wobec rywali. To się nazywa fair play! [WIDEO]

30.08.2016, godz. 16:06
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

"Mes que un club", czyli "więcej niż klub". To hasło, według którego od lat działa FC Barcelona. W drużynach juniorskich już od najmłodszego uczy się tam nie tylko rzemiosła piłkarskiego, ale także szacunku do rywala i zachowania fair play. A idealny pokaz tego dali zawodnicy jednej z młodzieżowych drużyn "Barcy" po wygranym finale międzynarodowych rozgrywek, kiedy to pocieszali pokonanych rywali. Wzruszające wideo!

Choć ostatnie lata i afery związane z niepłaconymi podatkami przez niektórych piłkarzy czy też nieprawidłowościami przy transferze m.in. Neymara nieco zaburzyły sens hasła "Mes que un club", to jednak w młodzieżowych drużynach wciąż ono obowiązuje. Najmłodszych piłkarzy i adeptów słynnej "La Masii" uczy się nie tylko poruszania po boisku, techniki czy taktyki, ale przede wszystkim gry fair play i szacunku do przeciwnika.

Wspaniały przykład takiego zachowania dała drużyna Infantil B, czyli 12-13 latków, którzy w finale międzynarodowych rozgrywek World Challenge Cup mierzyli się z japońskim zespołem Omya. Wygrali go 1:0 i wznieśli puchar, ale charakter prawdziwych mistrzów pokazali dopiero po meczu. Gdy tuż po końcowym gwizdku załamani Japończycy zalali się łzami, młodzi zawodnicy "Barcy" zamiast cieszyć się ze zwycięstwa zaczęli pocieszać rywali przytulając ich i poklepując po plecach. Patrząc na to zachowanie śmiało można stwierdzić, że młodszych piłkarzy czasem mogliby podpatrywać ci starsi, którym takiej empatii nierzadko brakuje.

Poniżej możecie zobaczyć to wzruszające wideo:

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: