SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Piękny gest Cristiano Ronaldo. Uratował schronisko dla psów

Piękny gest Cristiano Ronaldo. Uratował schronisko dla psów

08.02.2017, godz. 16:51
Cristiano Ronaldo uratował schronisko dla psów
Cristiano Ronaldo uratował schronisko dla psów foto: Twitter

Cristiano Ronaldo już nieraz udowadniał, że oprócz bycia wielkim piłkarzem jest także człowiekiem o wielkim sercu. Po raz kolejny bezinteresownie pomógł potrzebującym. Tym razem wspomógł 80 psów, które bez Portugalczyka nie miałyby domu. Schronisko potrzebowało finansowego wsparcia.

Gdy Cristiano Ronaldo dowiedział się o problemach portugalskiego schroniska Cantinho da Lili natychmiast zareagował. Przeznaczył na aukcję swoją koszulkę Realu Madryt z autografem, a cały dochód z jej sprzedaży trafi do 34-letniej Liliany Santos, która prowadzi schronisko dla psów. Koszty utrzymania 80 czworonogów są ogromne. Każde zwierze potrzebuje drogiej opieki medycznej. Niełatwo również utrzymać dobre, czyste warunki.

Schronisko nie wyrabiało się z opłatami, ale koszulka z podpisem supergwiazdy Realu jest warta krocie. Ostateczna cena licytacji na pewno zapewni dobry byt psiakom. "Z całego serca chcę podziękować Ronaldo. To prosty gest, ale jakże ważny dla nas. Wciąż nie możemy w to uwierzyć" - mówiła Liliana Santos w rozmowie z portugalską gazetą "Correrio de Mahna"

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: