SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Piękny gest piłkarzy Athletiku Bilbao. Tak solidaryzują się z chorym na raka kolegą

Piękny gest piłkarzy Athletiku Bilbao. Tak solidaryzują się z chorym na raka kolegą

08.07.2017, godz. 11:17
Piłkarze Athletiku Bilbao ogolili się na łyso
Yeray Alvarez z Athletiku Bilbao walczy z rakiem. W ramach solidarności koledzy z drużyny ogolili się na łyso foto: EAST NEWS

Takie gesty należy pochwalać i pisać o nich na całym świecie. Jakiś czas temu Yeray Alvarez z Athletiku Bilbao dowiedział się o tym, że ma raka. Choć wydawało się, że choroba ustąpiła, to piłkarz musi walczyć z jej nawrotem. Historia poruszyła całą futbolową Hiszpanię. Wspaniały gest wsparcia zaprezentowali koledzy z drużyny. Pozostali piłkarze Athletiku ogolili się na łyso i zrobili sobie zdjęcia.

Jeszcze kilkanaście dni przed turniejem Euro U-21 w Polsce wydawało się, że Yeray Alvarez przyjedzie wraz z reprezentacją Hiszpanii nad Wisłę, by walczyć o młodzieżowe mistrzostwo Europy. Niestety, na początku czerwca 22-latek dowiedział się, że rak jąder nie daje za wygraną i musi z powrotem podjąć ciężkie leczenie. Nowa terapia ma potrwać około trzech miesięcy. Na szczęście piłkarz może liczyć na wsparcie najbliższych i kolegów z Athletiku Bilbao. Ci ostatni w niecodzienny sposób okazali solidarność.

Bradley Lowery NIE ŻYJE. Anglia opłakuje chłopca, który przegrał walkę z rakiem

Oficjalne konto klubu na Twitterze opublikowało filmik, na którym widać, że wszyscy piłkarze z Bilbao... ostrzygli się na łyso! Ten niecodzienny gest wsparcia był dla ciężko chorego zawodnika niezwykłym zaskoczeniem. Ciężko było mu uwierzyć w to, co widział na jednym z treningów, na który przyszedł. Uśmiechnięci i łysi koledzy wyściskali Alvareza, dając mu do zrozumienia, że w tej ciężkiej walce nie jest sam.

Więcej o Yerayu Alvarezie przeczytasz tutaj: Nowotwór przekreślił jego występ na Euro. Dramat hiszpańskiego piłkarza

Yeray Alvarez o chorobie dowiedział się tuż przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku. Cztery dni później lekarze przystąpili do operacji i dzięki niej błyskawicznie wrócił na boisko. Już na początku stycznia poinformowano, że 22-latek nie potrzebuje pełnego leczenia i wznowił treningi. Do gry w meczach wrócił 19 stycznia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: