SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Piłkarz Realu Madryt przed sądem! Łapówka za pomoc przy teście na prawo jazdy

Piłkarz Realu Madryt przed sądem! Łapówka za pomoc przy teście na prawo jazdy

18.03.2017, godz. 12:27
Fabio Coentrao, Cristiano Ronaldo, Pepe, Real Madryt
foto: EAST NEWS

Obrońca Realu Madryt Fabio Coentrao stanął przed sądem! Wezwano go w sprawie wręczenia łapówki podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy. W zamian za cztery tysiące euro egzaminator podpowiadał piłkarzowi podczas testu teoretycznego. Portugalczyk przyznał, że taka sytuacja faktycznie miała miejsce.

W miniony piątek Fabio Coentrao stanął przed sądem w Bradze w sprawie wręczenia łapówki. Portugalczyk w 2012 roku zdawał test na prawo jazdy w ośrodku Villa Verde i zapłacił egzaminatorowi cztery tysiące euro. W zamian za to otrzymał podpowiedzi podczas zdawania egzaminu teoretycznego, które mężczyna pokazywał mu gestami dłoni i palców. Jak sam zauważył bez odpowiedniej pomocy nie udałoby mu się zaliczyć testu, bowiem znał odpowiedzi tylko na połowę pytań.

Portugalczyk przyznał, że wtedy zaczynał karierę w Realu Madryt i nie miał prawa jazdy. Chciał szybko dostać nowy dokument, by móc dojeżdżać na treningi, jednak brak znajomości języka mógł mu to skutecznie utrudnić. Klub jednak naciskał na zawodnika, więc ten postanowił skorzystać z pomocy ośrodka Villa Verde, o którym słyszał już wcześniej. Tam osoby przygotowujące się do egzaminu w zamian za odpowiednią rekompensatę finansową miały ułatwione zadanie przy samym teście. W przypadku teoretycznego ceny za pomoc egzaminatorów wynosiły nawet ok. półtora tysiąca euro!

Coentrao był oskarżony o wręczenie łapówki, ale prokurator zdecydował o zawieszeniu postępowania. Portugalczyk musiał jedynie wpłacić określoną kwotę na cele charytatywne. Jego przesłuchanie w sądzie w Bradze było jedynie elementem wielkiego procesu, jaki toczy się w sprawie korupcji w ośrodku Villa Verde. Oskarżonych w nim jest aż 47 osób (w tym egzaminatorzy czy instruktorzy), a zdaniem prokuratury pracownicy placówki w latach 2008-2013 na łapówkach mieli zarobić nawet ponad milion euro.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: