SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Pique opuści Barcelonę na rzecz Premier League? Tego chce Shakira!

Pique opuści Barcelonę na rzecz Premier League? Tego chce Shakira!

17.01.2017, godz. 20:30
Gerard Pique wbija szpilkę Ronaldo
foto: EAST NEWS

Gerard Pique jest wychowankiem FC Barcelona, ale w pierwszym zespole gra dopiero od 2008 roku, gdy trafił do niego z Manchesteru United. Niewykluczone jednak, że już wkrótce obrońca wróci do Premier League. Jego partnerka Shakira nie czuje się bowiem najlepiej w stolicy Katalonii i naciska, by 29-latek przeniósł się z rodziną do Anglii.

Pique jest wychowankiem Barcelony, ale do pierwszej drużyny trafił dopiero po czteroletnim pobycie w Manchesterze United. Od tamtej pory jest jednak podstawową postacią zespołu i wielu kibicom "Blaugrany" trudno wyobrazić sobie skład bez niego. Kochają go nie tylko za świetną postawę na boisku, ale też ze względu na to, że otwarcie popiera dążenie Katalonii do niepodległości oraz mocno identyfikuje się z klubem. I nie boi się o tym mówić publicznie, co wzbudza niechęć u kibiców innych drużyn.

Często nie szczędzi złośliwości odwiecznemu rywalowi Barcelony - Realowi Madryt - a kibice "Królewskich" nie mogą mu tego wybaczyć. A ostatnio mają jeszcze więcej powodów do wypowiadania gorzkich słów pod jego adresem. Wszystko przez zachowanie Pique wobec hiszpańskiej federacji i sędziów. Od kilku tygodni 29-latek ostro krytykuje arbitrów prowadzących mecze "Barcy" i zarzuca im, że sprzyjają rywalom. Przez to coraz częściej staje się ofiarą ataków kibiców innych klubów La Liga.

Z tym z kolei nie może sobie poradzić partnerka obrońcy - Shakira. Według doniesień hiszpańskiego "Don Balon" kolumbijska piosenkarka coraz gorzej czuje się w stolicy Katalonii i naciska piłkarza, by ten wraz z rodziną zmienił otoczenie i przeniósł się do Anglii. Ponoć jest zafascynowana Londynem i właśnie tam chciałaby zamieszkać w przyszłości. Sam zawodnik jest mocno związany z Barceloną i dotychczas wydawało się bardzo mało prawdopodobne, by opuścił klub, ale wielokrotnie widzieliśmy, jak duży wpływ na piłkarzy mają ich partnerki. I niewykluczone, że jeśli Shakira będzie dalej namawiać Pique do zmiany, to ten faktycznie na to przystanie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: