SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Powrót Króla. Słynny Brazylijczyk Ronaldinho znów w Barcelonie!

Powrót Króla. Słynny Brazylijczyk Ronaldinho znów w Barcelonie!

05.09.2016, godz. 13:55
Ronaldinho wraca do Barcelony!
foto: EAST NEWS

Ronaldinho czarował w Barcelonie w latach 2003-2008, a potem opuścił stolicę Katalonii na rzecz AC Milan. Później tułał się jeszcze po kilku klubach (głównie brazylijskich), ale teraz wraca na stare śmieci! 36-letni Brazylijczyk podpisał umowę z "Barcą", lecz nie będzie biegał po boisku. Został bowiem ambasadorem klubu w Stanach Zjednoczonych!

Ronaldinho nie jest wychowankiem Barcelony, nie ma na koncie największej liczby spotkań w koszulce "Blaugrany" w historii, nie widnieje w czołówce najlepszych klubowych strzelców wszech czasów, a i tak kibice uważają go za prawdziwą legendę i ikonę. Brazylijczyk przychodził na Camp Nou w trudnych czasach, gdy "Duma Katalonii" od czterech lat czekała na mistrzostwo Hiszpanii i stał się symbolem początku złotego okresu w dziejach klubu.

Dwa mistrzostwa Hiszpanii, zwycięstwo w Lidze Mistrzów i dwa Superpuchary Hiszpanii, a do tego dziesiątki magicznych meczów, setki kapitalnych dryblingów i wiele ważnych, pięknych goli - to właśnie dzięki temu fani go pokochali, a "Barca" zamierza wykorzystać wielką popularność 36-letniego Brazylijczyka.

Teraz jednak nie będzie brylował na murawie, a w gabinetach i salach konferencyjnych jako ambasador klubu w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma promować wartości związane z Barceloną. Wiele wskazuje na to, że to koniec jego poważnego grania w piłkę, a my jesteśmy ciekawi, czy w garniturze będzie prezentował się tak samo dobrze i skutecznie, jak w stroju w bordowo-granatowe pasy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: