SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Powrót Króla. Słynny Brazylijczyk Ronaldinho znów w Barcelonie!

Powrót Króla. Słynny Brazylijczyk Ronaldinho znów w Barcelonie!

05.09.2016, godz. 13:55
Ronaldinho wraca do Barcelony!
foto: EAST NEWS

Ronaldinho czarował w Barcelonie w latach 2003-2008, a potem opuścił stolicę Katalonii na rzecz AC Milan. Później tułał się jeszcze po kilku klubach (głównie brazylijskich), ale teraz wraca na stare śmieci! 36-letni Brazylijczyk podpisał umowę z "Barcą", lecz nie będzie biegał po boisku. Został bowiem ambasadorem klubu w Stanach Zjednoczonych!

Ronaldinho nie jest wychowankiem Barcelony, nie ma na koncie największej liczby spotkań w koszulce "Blaugrany" w historii, nie widnieje w czołówce najlepszych klubowych strzelców wszech czasów, a i tak kibice uważają go za prawdziwą legendę i ikonę. Brazylijczyk przychodził na Camp Nou w trudnych czasach, gdy "Duma Katalonii" od czterech lat czekała na mistrzostwo Hiszpanii i stał się symbolem początku złotego okresu w dziejach klubu.

Dwa mistrzostwa Hiszpanii, zwycięstwo w Lidze Mistrzów i dwa Superpuchary Hiszpanii, a do tego dziesiątki magicznych meczów, setki kapitalnych dryblingów i wiele ważnych, pięknych goli - to właśnie dzięki temu fani go pokochali, a "Barca" zamierza wykorzystać wielką popularność 36-letniego Brazylijczyka.

Teraz jednak nie będzie brylował na murawie, a w gabinetach i salach konferencyjnych jako ambasador klubu w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma promować wartości związane z Barceloną. Wiele wskazuje na to, że to koniec jego poważnego grania w piłkę, a my jesteśmy ciekawi, czy w garniturze będzie prezentował się tak samo dobrze i skutecznie, jak w stroju w bordowo-granatowe pasy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: